یاس کبود

با رَفتَنَت خالی نَکُن دور و برم را
پاشیده تر از این نَگَردان لشگرم را
بعد از تو ای سرو شکسته،تا قیامت
.از خِجلَتَت بالا نمی گیرم سرم را
باور نمی کردم که روزی پیش چَشمم
از پا بیندازد قلافی، همسرم را
هر شب حسن در خواب میگوید مغیره
دست از سَرَش بردار کُشتی مادرم را

جلسه شورای مرکزی کانون ۱۹ دیماه ۱۳۹۷

جلسه شورای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه  جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی در ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ١٩ دی ماه ۱۳۹۷ در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمى کاربردى استان خراسان رضوی با تلاوت آیات نورانی کلام الله مجید و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلى الله علیه و آله و سلم برگزار گردید.

در ابتدای جلسه آقای رجبی ضمن خوشامدگویی به اعضای حاضر، دستور جلسه را قرائت کردند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین امینی در حلقه صالحین محور بحث خود را بر روایتى از قول آیت الله اراکى قرار دادند: آخرین مرحله طهارت پاکى قلب است. دل را باید از آنچه که غیر حق و توجه به غیر حق است پاک کرد. امام صادق علیه السلام مى فرمایند: «دل حرم خداست پس در حرم خدا غیر خدا را جاى مده».

در ادامه جلسه آقاى دکتر اطمینان گزارشى از نشست بصیرتى که به مناسبت ٩ دى در دانشگاه فردوسى با حضور دکتر زاکانى برگزار شده بود به سمع حاضران جلسه رساندند.

در ادامه جلسه بند شماره ٣ دستور جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و آقاى رجبى متذکر شدند با توجه به بیانات مقام معظم رهبرى که «جمهورى اسلامى زمینه ساز ظهور است» سلسله نشست هاى چهل سالگى انقلاب اسلامى با عنوان جهان در افق ظهور مى بایست مورد توجه شوراى مرکزى کانون قرار گیرد و مقرر شد که ادامه مبحث فعالیت چهل سالگى انقلاب اسلامى در قالب تبیین دستاوردهاى انقلاب اسلامى با همیارى اساتید و شوراى مرکزى انجام گیرد.

در ادامه جلسه و با توجه به اهمیت موضوع حلقه های صالحین، مقرر شد حجت الاسلام و المسلمین آقاى دکتر خوشحال به عنوان مسؤول حلقه هاى صالحین کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى خراسان رضوى منصوب شوند و این موضوع را در تمامی مراکز علمی کاربردی پیگیری نمایند.

هم چنین مقرر شد در فعالیت­های گروهی و سازمانی که کانون برنامه ریزی می کند، تمامی معاونتها و مدیریتها بر اساس تقسیم کار و شرح وظایف تعیین شده و ابلاغی، کار خود را انجام دهند.

در پایان جلسه سرکار خانم دست پاک مسؤول واحد خواهران کانون، گزارشى از فعالیت بازدید زیارتى اساتید خواهر و خانواده اعضاى شوراى مرکزى از حرم مطهر امام هشتم علیه السلام به همراه صرف نهار در مهمانخانه حضرت ارائه کردند.

جلسه در ساعت ٨ و بیست دقیقه با ذکر صلوات بر محمد صلى الله علیه و آله و سلم پایان یافت.

 

 

جلسه شورای مرکزی کانون ۲۱ آذرماه ۱۳۹۷

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی صبح روز چهارشنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۷ با تلاوت آیات نورانی قرآن مجید و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم آغاز شد. در ابتدای جلسه آقای رجبی دستور جلسه را قرائت کردند و در موضوع حلقه صالحین حجت الاسلام و المسلمین امینی موضوع بحث خود را رفتار و برخورد مقام معظم رهبری با انجام عذرخواهی که در درس خارج فقه ایشان اتفاق افتاد و از یک طلبه ساده که موضوعی را مطرح کرده بود، عذرخواهی کردند قرار داد. ایشان اشاره کردند که این رفتار و برخورد مطمئناً باید مورد استفاده همه ما قرار گیرد و تمرین و استفاده از اینگونه رفتار برای همه ما لازم است. اگر ما به عذرخواهی و برخورد خوب و مناسب در زندگی خویش عادت کنیم، این اخلاق و برخورد در همه شؤون زندگی ما از جمله مسائل خانوادگی تأثیر خود را خواهد داشت. ایشان تأکید کردند که موضوع عذرخواهی و عذرپذیری باید در جامعه راه بیافتد و امروزه ما به این روحیات نیاز زیادی داریم.

در ادامه جلسه آقای زمانی مقدم که دانشجوی دکتری تربیت بدنی و مدرس تربیت بدنی در دانشگاه هستند خود را برای جمع حاضر معرفی کردند و قرار شد از این پس ایشان به عنوان کارشناس تربیت بدنی و اردویی در شورای مرکزی کانون، حضور داشته باشند.

در ادامه جلسه استاد گرمه ای در خصوص خیزش عظیمی که اکنون در کشورهای اروپایی تحت عنوان قیام علیه نظام سرمایه داری در غرب در حال انجام است نکاتی را اشاره کردند. ایشان تأکید کردند که یکی از مهمترین جنبه‌های این خیزش این است که بدون رهبر و لیدر خاص و به صورت کاملاً خودجوش و مردمی در حال انجام می باشد. ایشان تأکید کردند که در ایران هم همین تفاوت زندگی و فاصله طبقاتی زمینه‌ساز شکل‌گیری انقلاب اسلامی شد و امروز مردم دنیا به دنبال یک مدینه فاضله ای می گردند که نظام مقدس جمهوری اسلامی می تواند همان آرمان شهر آنها باشد، شناساندن این نظام اسلامی وظیفه اصلی ما خصوصاً برای جوانانی می باشد که گاهی بین نظام، حکومت و دولت تفاوت چندانی نمی توانند قائل باشند.

در ادامه جلسه موضوع چهل سالگی انقلاب اسلامی مطرح شد و همین موضوع شناساندن نظام اسلامی به نسلهای امروزی، جزو کارهای قابل اجرا در کانون تعیین گردید و نیز مقرر گردید کارهایی که در این زمینه امکان انجام آن میباشد را اعضای حاضر برای تصویب و اجرا به شورای مرکزی ارائه نمایند و در جلسات بعدی پس از بحث و تبادل نظر و تعیین مصادیق انجام شود.

این جلسه در ساعت ۷:۳۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم به پایان رسید.

 

 

 

 

 

 

 

بازدید و روایتگری برادر دلبریان

به مناسبت هفته پربرکت بسیج، کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی برنامه بازدید از منزل و استفاده از روایتگری برادر علیرضا دلبریان، رزمنده دلاور و روایتگر محترم دفاع مقدس را در روز جمعه ۹ آذرماه ۱۳۹۷ ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح برای اساتید گرانقدر بسیجی و خانواده محترم ایشان برگزار نمود.

برادر دلبریان از رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس است که سالهای پس از جنگ را به روایتگری جانفشانی ها و شجاعت های رزمندگان دلاور اسلام اختصاص داده و منزل مسکونی خود را به صورت موزه ای از آثار و یادمان های دوران دفاع مقدس تبدیل کرده و خاطرات دوران جنگ تحمیلی را به لهجه شیرین خراسانی بازگو می نماید.

این برنامه در فضایی صمیمی و تأثیرگذار انجام گرفت و شرکت کنندگان در برنامه از خاطرات شیرین این رزمنده غواص، استفاده نمودند. همچنین آقای رجبی مدیر کانون بسیج اساتید از ایشان تشکر کرده و مقرر شد ارتباط با ایشان خصوصاً در سطح دانشجویان بیشتر شود.

پایان بخش این برنامه، نماز جماعت ظهر و عصر بود.

بیانیه هفته بسیج ۱۳۹۷

بسم الله الرحمن الرحیم

بسیج لشکر مخلص خداست.               حضرت امام خمینی «ره»

بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی

به مناسبت گرامی داشت هفته مبارک بسیج ۱۳۹۷

آن زمانی که رهبر فقید انقلاب اسلامی و بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه با پیام حکیمانه و خردمندانه خود برگرفته از اوضاع کشور، دستور تشکیل نیرویی متشکل از اقشار مختلف مردم را به نام بسیج صادر فرمودند، یقیناً روزی را پیش­بینی می­کردند که این نیروی عظیم مشکلات اصلی کشور را حل خواهد نمود و اکنون پس از گذشت سالها از آن سروش آسمانی، در شرایطی که استکبار جهانی به سرکردگی امریکای جنایتکار، آزادگان و مظلومان جهان را به بند کشیده و حتی نفس کشیدن برای انسانها، مرگ تدریجی محسوب می شود، انسانهای خداجو که در سراسر جهان کم نیستند، علیه این ظلم و ستم قیام کرده و موج بیداری اسلامی را در منطقه و بلکه سراسر دنیا، به راه انداخته­اند. اینها همان افرادی هستند که جانشان کلام الهی مقتدای این انقلاب شکوهمند و خونبار اسلامی را با تمام وجود نیوشیده و در مسیر اعتلای کلمه الله و پیاده نمودن احکام الهی اسلام گام برداشته و برای تحقق این آرمانهای بلند، از نثار جان خویش دریغ ندارند.

امروزه که دشمن دیرینه این امت اسلامی و ایادی دست نشانده آن، گامهای راهبردی را برای نفوذ و استحاله در کشورها و بویژه ایران اسلامی برداشته و با ترفندها و دسایس مکارانه، در صدد تغییر ذائقه فرهنگی و باورهای دینی جوامع و همچنین در دستگاه­های محاسباتی نظام و تقویت شبکه حامیان غرب در داخل کشور می­باشد، بسیجیان جان برکف، هوشمندانه جریان­سازی­های دشمن را رصد نموده و تمام تحرکات موذیانه او را به لطف الهی، در نطفه خفه خواهند نمود.

اساتید بسیجی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی با تأسی به منویات ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای «مد ظله العالی» همدلانه و دلسوزانه از مسؤولان محترم قوای سه گانه کشور خواستار برنامه ریزی، تقویت و نهادینه نمودن اقتصاد قوی و مقاوم، توجه ویژه به جایگاه رفیع علم و دانش در جهت پیشرفت روزافزون کشور، در اولویت قرار دادن وظایف اصلی محوله به جای پرداختن به حواشی بی­ارزش، جدی گرفتن بحث نفوذ دشمن، گفتمان سازی و کادرسازی در جهت تبدیل ایران مقتدر به یک قدرت جهانی تا نیل به آن اهداف متعالی می­باشند و از ایشان می­خواهند که با تمام توان برای دفاع مشروع پیشگیرانه و مبتنی بر اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، فعالیت نمایند و در این مسیر از همه توانمندی و استعدادهای درونی خصوصاً نیروهای مستعد و متعهد بسیجی که به لطف الهی در همه اقشار کم نیستند، حسن استفاده را بنمایند زیرا که بسیج ضامن عملیاتی شدن روح انقلاب اسلامی در کالبد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. به امید روزی که پرچم نصرت و پیروزی اسلام ناب محمدی «ص» به دست یگانه منجی عالم بشریت ارواحنا فداه و با همت همه مسلمانان و آزادگان پیرو آن مولای غایب از نظر، در سراسر قلل رفیع جهان به اهتزار درآید.

 

و السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی

آذر ماه ۱۳۹۷