سالروز تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی

هجدهم مهرماه سالروز تأسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ایران که به عنوان اولین دانشگاه مهارتی کشور شناخته می شود را به رییس، معاونان، مدیران، همکاران، اساتید و دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی تبریک عرض می کنیم و برای همگان آرزوی توفیق روزافزون الهی داریم.

مراسم پرفیض دعای ندبه

صبح روز جمعه ۶ مهرماه ۱۳۹۷ و در آخرین روز از هفته گرامی داشت حماسه هشت سال دفاع مقدس، مراسم دعای ندبه با حضور تعدادی از اساتید بسیجی عضو کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی و مردم ولایتمدار در محل مسجد و مجموعه فرهنگی حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف، برگزار شد.

سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین امینی جانشین کانون بسیج اساتید دانشگاه بود که ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین و یاران باوفای ایشان و امام سجاد علیهم السلام، به یکی از آموزه های جریان عظیم کربلا اشاره نمودند.

ایشان اخلاص را بزرگترین و اولین درس عاشورا دانسته و سایر خصال و اوصاف حسنه موجود در این نهضت عظیم را منشعب از آن دانستند. ایشان اخلاص را سبب پذیرفته شدن تمامی اعمال معرفی کردند و به کارهایی که مسلمانان برای تعظیم شعائر اسلامی و این حماسه بزرگ انجام می دهند، توجه دادند که گاهی اطعام هزاران نفر اگر برای رضای خدا نباشد و برای چشم مردم باشد ذره ای ارزش ندارد ولی اطعام حتی یک نفر با غذایی ساده، دارای ارزش فراوان است.

حجت الاسلام و المسلمین امینی همین خالـص کردن کار را برای خداوند سبب ایجاد خصیصه توکل دانستند و با بیان نمونه هایی از دفاع مقدس (خصوصاً یکی از فرماندهان آن ایام که مشهور به جلال صلواتی بوده و در جاهایی که همه افراد دچار مشکل اجرایی می شدند ایشان با توصیه به فرستادن صلوات، بدون واهمه وارد آن کار شده و نتیجه مورد نظر را هم دریافت می کرده است) نتیجه گرفتند که خدایی فکر کردن و خدایی اقدام کردن سبب پیشرفت کار رزمندگان دلاور اسلام در هشت سال دفاع مقدس بوده است.

 

دعای ندبه

دعای ندبه:

بمناسبت هفته دفاع مقدس و ایام ماه محرم ،  کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی از تمامی  اساتید بسیجی دانشگاه جامع علمی کاربردی و اساتید بسجی موسسات آموزش عالی و اساتید دیگر دانشگاه ها و اقشار مختلف مردم شهر مشهد جهت شرکت در مراسم دعای پرفیض ندبه دعوت بعمل می آورد.

سخنران: حجت الاسلام امینی زهان جانشین کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی

مداح و قاری دعا: حاج سید هادی صفدری

زمان: جمعه مورخه  ۹۷/۷/۶  ساعت ۶/۳۰ صبح

مکان: مشهد مقدس- انتهای خیابان فرامرز عباسی- خیابان بهاران – فخر ۶ – مسجد حضرت قائم (عج)

مدرسه عشق

محرم مدرسه عشقی است که باید در آن درس آموخت. محرابی است که باید در آن به نماز عشق ایستاد و نردبانی است که باید از آن بالا رفت تا به لقای حق شتافت.

عاشورا سالروز عروج خونین سبکبالان عاشقی است که با شهادت خویش حماسه ای جاودانه آفریدند. عاشورا چشمه نوری است که سیاهی ها و تاریکی ها را از جان می شوید و زلالی و پاکی را سخاوتمندانه به آن هدیه می کند.

عاشورا نمایش پرشکوه عشق است که با ایثار و از خودگذشتگی حسین(ع) و یاران فداکار آن حضرت در صحنه کربلا خلق می شود. حماسه کربلا حقیقتی را در کهکشان عشق و خون به تصویر کشید تا دیگر کسی برای چشم پوشیدن از آفتاب حقیقت، بهانه ای نیابد.

کربلا صحنه وقوع حماسه جاویدی است که وجدان انسان های آگاه، صلابت آسمانی اش را ستایش می کند و در برابر قداست و عظمت آن سر تعظیم فرود می آورد. نام آنانی که در معراج کربلا تن به خاک سپردند و به افلاک پرکشیدند، بعد از گذر قرن ها هم چنان بر تارک تاریخ می درخشد.

عاشورا که می‌رسد، دل‌های شیعیانش در آتش عشق حسین(ع) می‌سوزد هر عاشقی که واقعه عاشورا را خوانده باشد و به راز و رمز آن پی برده باشد، دل از این عاشقی بر نمی‌کند.

و ادامه راه عاشقی، سرگشتگی و حیرانی در پیمان با حسین(ع) و سر نهادن بر سر پیمان با اباعبدالله است چرا که حسین تا ابد ماندگار است. راستی که لبیک به حسین(ع) و درک رسالت او پیمان با همه خوبی‌هاست.

کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی ، روزهای غم بار تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت مظلومانه سالار شهیدان و سرور آزادگان حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش را به مسلمانان، آزادی خواهان و شیفتگان آن حضرت تسلیت می گوید.

فرا رسیدن ماه محرم

فانوس اشک هایتان را روشن کنید، ماه غریبی شهید نینواست .

عطری که از حوالی پرچم وزیده است
ما را به سمت مجلس آقا کشیده است
از صحن هر حسینیه تا صحن کربلا
صد کوچه باز کنید، محرم رسیده است . . .

کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی فرارسیدن ماه محرم  را به همه مسلمین جهان و  پیروان اباعبدالله الحسین ، بالاخص اساتید بسیجی تسلیت عرض می نماید.