غبارروبی مزار شهدای گمنام

آخرین فعالیت اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی در سال ۱۳۹۵، همان گونه که در آخرین جلسه شورای مرکزی تصویب شده بود، حضور بر سر مزار شهدای گرانقدر و غبارروبی آرامگاه این پیوستگان به دریای رحمت الهی بود که با حضور تعدادی از این افراد و خانواده محترمشان در ساعت ۱۶ روز پنج شنبه ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۵ انجام شد و با تجمع در محل مزار شهدای گمنام جبل النور (کوهسنگی) برگزار گردید.

در این برنامه حجت الاسلام و المسلمین امینی زهان، با قرائت زیارت عاشورا همه را به فیض رساندند و دیگر اعضا با بیان خاطراتی که از شهدا داشتند، فضای معنوی حاکم بر این برنامه را زینت دادند.

جلسه مسؤولان دفاتر بسیج اساتید

در ایام خجسته بیعت مردم مسلمان و بابصیرت ایران اسلامی با امام المسلمین، رهبر معظم انقلاب اسلامی (حماسه ۹ دی) جلسه سازمانی و تشکیلاتی مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز علمی کاربردی با شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی روز شنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۵ در محل سالن جلسات سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی برگزار می شود.

پیوست نگاری فرهنگی؟

img15483217131005923324038358131091072619892726131128622516954502

ایجاد شبکه پیوست نگاران فرهنگی توسط بسیج اساتید کشور

دکتر سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به آغاز دوره های پیوست نگاری فرهنگی بسیج اساتید کشور، موضوع پیوست نگاری فرهنگی را از دغدغه ها و منویات مقام معظم رهبری خواند.

پیگیری مطالبات و منویات مقام معظم رهبری در جهت نگارش پیوست فرهنگی برای تمامی پروژه ها و طرح های ملی، آشنایی اساتید با ضرورت های این موضوع و ارتقای سطح توانمندی های اساتید بسیجی مهم ترین اهداف سازمان بسیج اساتیدکشور در طراحی و برنامه ریزی مقوله پیوست نگاری فرهنگی در این سازمان است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به لزوم برگزاری چنین دوره‌هایی با حضور اساتید بیشتر گفت: فعالیت‌های فرهنگی یکی از کارهایی است که روی زمین مانده است و وظیفه بسیج اساتید نیز برداشتن چنین کارهایی است تا بتواند این مباحث را به سرمنزل مقصود برساند، البته بسیج اساتید در حوزه جنگ نرم نیز، در ابتدا با شبکه محدودی از اساتید کار را شروع کرد اما امروزه این حوزه به شبکه گسترده‌ای در بین اساتید تبدیل شده است و قطعاً، جریان پیوست نگاری فرهنگی هم توسط اساتید بسیجی به موج بزرگ فرهنگی در آینده نزدیک تبدیل می شود.

صلاحی با تاکید بر اینکه بحث پیوست فرهنگی نباید به پروژه‌های اقتصادی محدود شود، گفت: ما باید مباحث مختلف و حتی بحث صدور انقلاب را در اولویت کاری خود قرار دهیم، چرا که چنین مباحثی پیوست فرهنگی خاص خود را دارد.

وی ادامه داد: بحث «پیوست‌نگاری فرهنگی» موضوعی است که چندین سال قبل مقام معظم رهبری مطرح فرمودند و جایگاه اصلی بحث این است که ما برای ساماندهی فرهنگی کشور باید بتوانیم از همه ابزارها، قالب‌ها و زمینه‌هایی که می‌تواند نتیجه فرهنگی و تاثیرگذاری فرهنگی داشته باشد، استفاده کنیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور خاطرنشان ساخت: در ذیل مسأله مهندسی فرهنگی، به “پیوست‌نگاری فرهنگی” به‌عنوان یکی از اقدامات کلان مهندسی فرهنگی نیاز داریم و پیوست‌نگاری فرهنگی به این معنا است که در طرح‌های بزرگ اقتصادی و عمرانی و در پروژه‌های کلان ملی که در عرصه‌های مختلف طراحی و اجرا می‌شوند، بتوانیم از ظرفیت فرهنگی این پروژه‌ها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان بسیج اساتید کشور در حوزه شبکه‌های جنگ نرم و حلقه‌های علمی و حلقه‌های صالحین در سال‌های اخیر سازمان دهی و اقدام‌های گسترده و موفقی داشته‌است، اضافه کرد: فقط در بحث جنگ نرم شبکه پنج هزار نفری از اساتید را آموزش دادیم و در بحث اقتصاد مقاومتی هم در نظر داریم کارگاه‌های آموزشی در استان‌ها برای آموزش مفاهیم‌ و شاخص‌های اقتصاد مقاومتی برگزار کنیم تا اساتید در استان‌ها زمینه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی و فرهنگ جهادی را فراهم کرده و به مسئولان استان‌ها کمک کنند. در بحث پیوست نگاری فرهنگی هم همین نگاه را داریم.

وی، اضافه کرد: یکی از رسالت‌های بزرگ سازمان بسیج اساتید و دانشگاهیان، گفتمان‌سازی برای تشکیل دولت در تراز نظام اسلامی است.