بیانیه هفته بسیج ۱۳۹۷

بسم الله الرحمن الرحیم

بسیج لشکر مخلص خداست.               حضرت امام خمینی «ره»

بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی

به مناسبت گرامی داشت هفته مبارک بسیج ۱۳۹۷

آن زمانی که رهبر فقید انقلاب اسلامی و بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه با پیام حکیمانه و خردمندانه خود برگرفته از اوضاع کشور، دستور تشکیل نیرویی متشکل از اقشار مختلف مردم را به نام بسیج صادر فرمودند، یقیناً روزی را پیش­بینی می­کردند که این نیروی عظیم مشکلات اصلی کشور را حل خواهد نمود و اکنون پس از گذشت سالها از آن سروش آسمانی، در شرایطی که استکبار جهانی به سرکردگی امریکای جنایتکار، آزادگان و مظلومان جهان را به بند کشیده و حتی نفس کشیدن برای انسانها، مرگ تدریجی محسوب می شود، انسانهای خداجو که در سراسر جهان کم نیستند، علیه این ظلم و ستم قیام کرده و موج بیداری اسلامی را در منطقه و بلکه سراسر دنیا، به راه انداخته­اند. اینها همان افرادی هستند که جانشان کلام الهی مقتدای این انقلاب شکوهمند و خونبار اسلامی را با تمام وجود نیوشیده و در مسیر اعتلای کلمه الله و پیاده نمودن احکام الهی اسلام گام برداشته و برای تحقق این آرمانهای بلند، از نثار جان خویش دریغ ندارند.

امروزه که دشمن دیرینه این امت اسلامی و ایادی دست نشانده آن، گامهای راهبردی را برای نفوذ و استحاله در کشورها و بویژه ایران اسلامی برداشته و با ترفندها و دسایس مکارانه، در صدد تغییر ذائقه فرهنگی و باورهای دینی جوامع و همچنین در دستگاه­های محاسباتی نظام و تقویت شبکه حامیان غرب در داخل کشور می­باشد، بسیجیان جان برکف، هوشمندانه جریان­سازی­های دشمن را رصد نموده و تمام تحرکات موذیانه او را به لطف الهی، در نطفه خفه خواهند نمود.

اساتید بسیجی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی با تأسی به منویات ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای «مد ظله العالی» همدلانه و دلسوزانه از مسؤولان محترم قوای سه گانه کشور خواستار برنامه ریزی، تقویت و نهادینه نمودن اقتصاد قوی و مقاوم، توجه ویژه به جایگاه رفیع علم و دانش در جهت پیشرفت روزافزون کشور، در اولویت قرار دادن وظایف اصلی محوله به جای پرداختن به حواشی بی­ارزش، جدی گرفتن بحث نفوذ دشمن، گفتمان سازی و کادرسازی در جهت تبدیل ایران مقتدر به یک قدرت جهانی تا نیل به آن اهداف متعالی می­باشند و از ایشان می­خواهند که با تمام توان برای دفاع مشروع پیشگیرانه و مبتنی بر اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، فعالیت نمایند و در این مسیر از همه توانمندی و استعدادهای درونی خصوصاً نیروهای مستعد و متعهد بسیجی که به لطف الهی در همه اقشار کم نیستند، حسن استفاده را بنمایند زیرا که بسیج ضامن عملیاتی شدن روح انقلاب اسلامی در کالبد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. به امید روزی که پرچم نصرت و پیروزی اسلام ناب محمدی «ص» به دست یگانه منجی عالم بشریت ارواحنا فداه و با همت همه مسلمانان و آزادگان پیرو آن مولای غایب از نظر، در سراسر قلل رفیع جهان به اهتزار درآید.

 

و السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی

آذر ماه ۱۳۹۷

 

بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه

کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان  رضوی به مناسبت آغاز سال تحصیلی که همزمان با هفته دفاع مقدس و ایام محرم الحرام شده است، بیانیه ای به این شرح صادر شد:

باسمه تعالی

حسین علیه السلام معلمی است که انسانیت قرنهاست در کلاس درس او، زانوی تواضع و ادب بر زمین زده و مشتاقانه، باورهای خود را با زاویه نگاهش تنظیم می­کند و زندگی شرافتمندانه را در مکتبش می­آموزد.

پس سلام بر حسین که قافله سالار کاروان کربلاست، سلام بر نینوا که محراب قبیله­ی عشق است و سلام بر حنجره­های ترک خورده که هر شب روبروی قبله انتخاب می­ایستد تا شاهد چشمک زدن ستاره­ها باشد و در سایه روشن ماه، چفیه­های رها شده در باد را به نظاره بنشیند.

و محرم آغاز این دلدادگی و عاشقی است که از قربانگاه منا سرچشمه گرفته و در عرفه، نجوای دلکش و جانفزای او را به گوش جان شنیده و در کربلا با بوسه بر حنجر بریده، شکل گرفته است.

و شاهدان و شهیدان ما به اقتدای این سردار همواره جاوید هستی و جلوه تابناک نور خداوند در قلب تاریک زمین، حماسه هشت سال دفاع مقدس را در این سرزمین الهی، رقم زدند و چون نامشان را به یاد او پیوند دادند، همانند او و برای همیشه جاودانه شدند چرا که به شیرینى و زیبایى مردن، هنرمندانه­ترین عملى است که یک نفر، در تمام ابعاد هستى خویش، مى­تواند به آن دست یابد. مرگ باورى و مرگ آگاهى، گشاده­ترین چشمانى است که مى­تواند رو در روى بیدارى و معرفت و آگاهى، بازگشاده شود و اینجاست که این گونه زیستن و آن گونه رفتن، هنرمندی محسوب می­گردد و در توصیف آن می­گویند: شهادت هنر مردان خداست.

و مهر ماه، هر سال آغاز آموختن و شروع حرکت قافله علم اندوزی و کسب دانش در سراسر کشور است که با جوانان مشتاق این مرز و بوم، افق­های تازه را در مسیر پیشرفت و بالندگی ترسیم می­کند و فردایی بهتر را نوید می­دهد.

شروع سال جدید تحصیلی و آغاز ماه مهربانی و مهرورزی که در ایام خجسته هفته دفاع مقدس است و امسال با عزای سرور و سالار شهیدان، حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام و یاران باوفای ایشان، همزمان و مقارن گردیده را به همه اساتید گرانقدر، دانشجویان محترم و مسؤولان، مدیران و همکاران توانمند دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، تبریک و تهنیت می­گوییم و از خداوند بزرگ، توفیق روزافزون همگان را در کسب علم و دانش و طی کردن مدارج تعالی و خدایی شدن، در تمامی مراحل زندگی خواستاریم.

کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی

بیانیه روز جهانی قدس ۱۳۹۷

بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی به مناسبت روز جهانی قدس ۱۳۹۷

باسمه تعالی

هنگامی که پیر روشن ضمیر انقلاب اسلامی و رهبر فقید جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی رحمت الله علیه علم مبارزه با طاغوت زمان را بر دوش گرفت، تفکیک و جدایی بین آنها قائل نشد زیرا به خوبی می دانست رژیم منحوس پهلوی جرثومه ای جدا نشدنی از رژیمهای ناپاک استکبار جهانی به سرکردگی امریکای جنایتکار و رژیم کودک کش صهیونیستی، می باشد و به همین دلیل از همان ابتدای آغاز مبارزه، در کنار ضدیت با رژیم، موضوع مبارزه با اسرائیل که هویتی مجعول با هدفی معلوم داشت را مطرح می نمود و همواره مبارزان وقت را از خطر قوت گرفتن این رژیم آگاه می کرد.

این نوع مبارزه دقیقاً منطبق با آیه شریفه قرآن کریم است که خطاب به مسلمانان می فرماید: و ما لکم لا تقاتلون فی سبیل الله و المستضعفین من الرجال و النساء الذین یقولون ربنا اخرجنا من هذه القریه الظالم اهلها … و پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد بن عبدالله صلی الله علیه و آله و سلم نیز مسلمانی را که به امور دیگر مسلمانان اهتمام نداشته باشد از گردونه دین مداری خارج می دانند و به همین دلایل، امام خمینی ره پس از پیروزی انقلاب اسلامی، روزی را به عنوان روز قدس اعلام می دارند و در تبیین آن می فرمایند روز قدس روز اسلام است نه این که ما به این یک منطقه کوچک در کنار رود اردن، نظر داشته باشیم بلکه افق نگاه ما هماهنگی و همدلی جهان اسلام را پیگیری و دنبال می کند.

و حال پس از گذشت سالها از آن زمان، ضرورت این مبارزه و همکاری بین مسلمانان کم کم نمایان می شود و به لطف الهی روزی خواهد رسید که به فرموده رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مد ظله العالی، در قدس شریف نماز خواهیم خواند و یقیناً مبارزه جهان اسلام و خصوصاً مردم مظلوم فلسطین با این رژیم جعلی که با همت جوانان غیور آن سرزمین، این روزها شدت بیشتری گرفته است، گامهای نزول و سقوط این رژیم را بلندتر و استوارتر خواهد کرد و امید که از همان زمان اعلام شده رهبر معظم انقلاب اسلامی هم زودتر نصرت و پیروزی نهایی و نابودی اسرائیل محقق گردد. آمین یا رب العالمین.

اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی و مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز علمی کاربردی و سایر اساتید بسیجی عضو کانون بسیج اساتید دانشگاه، در پاسخ به ندای الهی رهبر معظم انقلاب اسلامی که خواستار تماشایی و متفاوت شدن روز قدس امسال شدند، همانند سالهای گذشته و همگام با ملت قهرمان و همیشه در صحنه انقلاب اسلامی به خیابانها خواهند آمد و حماسه ای دیگر را با همت و تلاش خویش در این ایام خجسته ماه مبارک رمضان و ایام و لیالی قدر، رقم خواهند زد.

و السلام علی من اتبع الهدی

 

شهید مدافع حرم

با سلام و درود به ارواح طیبه شهدا ، با خبر شدیم دانشجوی بسیجی مهدی موحدنیا از اقوام و نزدیکان جناب آقای رجبی مدیر محترم کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی ، ندای حق را لبیک گفته و به جمع شهدای مدافع حرم  پیوسته اند. بدین منظور اعضاء شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی ،شهادت این شهید عزیز را طی متنی به جناب استاد رجبی تبریک و تسلیت گفتند.

وَلاَتَقُولُوا لِمَن یُقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاَتُ بَلْ أَحْیَآءٌ وَ لَـَکِن لآتَشْعُرُون”

 

مدیر محترم کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی

بسیجی گرامی جناب آقای رجبی

شهادت دانشجوی بسیجی شهید مدافع حرم ، مهدی موحدنیا را که به ندای خداوند و رسول و اهل بیت علیهم السلام لبیک گفت و در دفاع مقدس از اسلام و مکتب و حرم اهل بیت علیهم السلام در مقابله با اشقیای اموی زمان تکفیریهای مزدور امریکا و صهیونیست به لقاﺀ الله پیوست؛را به شما و خانواده محترم آن شهید عزیز و مردم شهید پرور شهر سبزوار تبریک وتسلیت عرض می نماییم وبرای مصیبت دیده گان صبرجمیل واجر جزیل وبرای این شهید والامقام مغفرت ورحمت واسعه الهی وعلو درجات وحشر با اولیای اطهر محمد وال محمد خواهانیم.

با احترام:اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی

کمک به هموطنان زلزله زده

همدردی مسئولان با زلزله زدگان در عرصه عمل و کمک با قوت ادامه یابد.       مقام معظم رهبری(دام ظله)

 

به اطلاع اساتید محترم بسیجی دانشگاه جامع علمی کاربردی می رساند، سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی در نظر دارد، کمک های اساتید محترم دانشگاه های استان را در اسرع وقت به دست هموطنان  آسیب دیده زلزله غرب کشور برساند، لذا از کلیه اساتید  از جمله اساتید بسیجی دعوت می شود تا کمک های نقدی خود را نهایت تا روز یکشنبه مورخه ۹۶/۸/۲۸  به شماره حساب ۱۹۹۵۹۰۷۶۰  و یا شماره کارت  ۶۷۴۴ ۳۳۹۵ ۶۳۱۵ ۵۸۹۴  بنام امیرحسین مرادی واریز نمایند.