مراسم سالگرد شهادت

مراسم اولین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم، شهید مهدی موحدنیا روز پنجشنبه اول آذرماه ۱۳۹۷ و همزمان با هفته مبارک بسیج در شهر سبزوار و جوار آرامگاه او در گلزار شهدای سبزوار و با حضور جمع کثیری از مردم شهید پرور سبزوار برگزار شد. در این مراسم که تعدادی از اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی به همراه خانواده، شرکت داشتند تا زمان برگزاری نماز جماعت مغرب و عشا ادامه داشت و از خاطرات آن شهید برای حاضران در برنامه بیان گردید و از تعدادی از خانواده معزز شهدای حاضر در برنامه و خصوصاً برادر بزرگوار این شهید تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 

 

روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

سیزدهم آبان ماه در بر گیرنده حوادث و اتفاقات زیادی در جریان انقلاب اسلامی ایران است.

تبعید رهبر فقید انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی رحمت الله علیه

کشتار دانش آموزان انقلابی

و از همه مهم تر تسخیر و فتح لانه جاسوسی آمریکای جنایتکار به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام که به انقلاب دوم مشهور شده است.

همه این موارد دست به دست هم داده است تا این روز را به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری کنند.

یاد همه حماسه آفرینان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس گرامی باد.

سالروز تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی

هجدهم مهرماه سالروز تأسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ایران که به عنوان اولین دانشگاه مهارتی کشور شناخته می شود را به رییس، معاونان، مدیران، همکاران، اساتید و دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی تبریک عرض می کنیم و برای همگان آرزوی توفیق روزافزون الهی داریم.

مراسم پرفیض دعای ندبه

صبح روز جمعه ۶ مهرماه ۱۳۹۷ و در آخرین روز از هفته گرامی داشت حماسه هشت سال دفاع مقدس، مراسم دعای ندبه با حضور تعدادی از اساتید بسیجی عضو کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی و مردم ولایتمدار در محل مسجد و مجموعه فرهنگی حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف، برگزار شد.

سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین امینی جانشین کانون بسیج اساتید دانشگاه بود که ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین و یاران باوفای ایشان و امام سجاد علیهم السلام، به یکی از آموزه های جریان عظیم کربلا اشاره نمودند.

ایشان اخلاص را بزرگترین و اولین درس عاشورا دانسته و سایر خصال و اوصاف حسنه موجود در این نهضت عظیم را منشعب از آن دانستند. ایشان اخلاص را سبب پذیرفته شدن تمامی اعمال معرفی کردند و به کارهایی که مسلمانان برای تعظیم شعائر اسلامی و این حماسه بزرگ انجام می دهند، توجه دادند که گاهی اطعام هزاران نفر اگر برای رضای خدا نباشد و برای چشم مردم باشد ذره ای ارزش ندارد ولی اطعام حتی یک نفر با غذایی ساده، دارای ارزش فراوان است.

حجت الاسلام و المسلمین امینی همین خالـص کردن کار را برای خداوند سبب ایجاد خصیصه توکل دانستند و با بیان نمونه هایی از دفاع مقدس (خصوصاً یکی از فرماندهان آن ایام که مشهور به جلال صلواتی بوده و در جاهایی که همه افراد دچار مشکل اجرایی می شدند ایشان با توصیه به فرستادن صلوات، بدون واهمه وارد آن کار شده و نتیجه مورد نظر را هم دریافت می کرده است) نتیجه گرفتند که خدایی فکر کردن و خدایی اقدام کردن سبب پیشرفت کار رزمندگان دلاور اسلام در هشت سال دفاع مقدس بوده است.

 

دعای ندبه

دعای ندبه:

بمناسبت هفته دفاع مقدس و ایام ماه محرم ،  کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی از تمامی  اساتید بسیجی دانشگاه جامع علمی کاربردی و اساتید بسجی موسسات آموزش عالی و اساتید دیگر دانشگاه ها و اقشار مختلف مردم شهر مشهد جهت شرکت در مراسم دعای پرفیض ندبه دعوت بعمل می آورد.

سخنران: حجت الاسلام امینی زهان جانشین کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی

مداح و قاری دعا: حاج سید هادی صفدری

زمان: جمعه مورخه  ۹۷/۷/۶  ساعت ۶/۳۰ صبح

مکان: مشهد مقدس- انتهای خیابان فرامرز عباسی- خیابان بهاران – فخر ۶ – مسجد حضرت قائم (عج)