نشست سازمانی مسؤولان دفاتر بسیج اساتید

نشست سازمانی و تشکیلاتی مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز علمی کاربردی استان با اعضای شورای مرکزی و مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی روز پنجشنبه ۲۶ مهرماه ۱۳۹۷ پس از برگزاری نماز جماعت مغرب و عشاء و با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر شریف صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم در محل اتاق جلسات سازمان بسیج اساتید استان، برگزار شد.

در این جلسه ابتدا آقای رجبی ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت امام حسین علیه السلام و اربعین آن بزرگوار، به حاضران در جلسه خصوصاً عزیزانی که از شهرستانها تشریف آورده بودند، خیرمقدم گفته و در خصوص تغییر رویکرد سازمان بسیج اساتید کشور پس از روی کارآمدن تیم جدید مدیریتی آن مبنی بر حل المسائل بودن بسیج اساتید در معضلات و مشکلات دانشگاهها و زمینه اجرایی این حل المسائل که اندیشکده های راهبردی است، توضیحاتی را به حاضران ارائه نموده و اطلاع داد که کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی در نظر دارد اندیشکده راهبردی کارآفرینی را راه اندازی کند.

در ادامه جلسه استاد گرمه ای در خصوص چهل سالگی انقلاب اسلامی و نقشه های دشمنان برای آن و نقش اساتید بسیجی در انتقال دستاوردها و فعالیتهای انقلاب اسلامی به نسل جدید، مطالبی را به سمع حاضران رساندند.

سپس آقای احمدآبادی به عنوان سخنران و میهمان ویژه نشست، با ارائه پاورپوینتی در خصوص FATF توضیحات مبسوطی را برای حاضران ارائه نمودند.

در ادامه مسؤولان محترم دفاتر بسیج اساتید مراکز در خصوص موانع و مشکلات فعالیت های خویش در مراکز علمی کاربردی، مطالبی را مطرح نموده و خواستار رفع این مشکلات و همکاری بیشتر رؤسای محترم و مدیران محترم استانی با ایشان شدند.

این نشست در ساعت ۲۱ با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم به پایان رسید.

 

 

 

 

 

جلسه مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز

جلسه سازمانی و تشکیلاتی مسؤولان دفتر بسیج اساتید مراکز آموزشی علمی کاربردی استان خراسان رضوی، صبح روز شنبه مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۶ با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم در محل سالن جلسات سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی برگزار شد.

در این جلسه ابتدا آقای رجبی مسؤول کانون بسیج اساتید دانشگاه، ضمن عرض خیر مقدم به حاضران و گرامی داشت یوم الله سیزده آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و پس از توزیع نامه ابلاغ برنامه های سال تحصیلی جدید که به صورت نامه ای از طرف کانون به دفاتر صادر شده بود، توضیحاتی را در زمینه این برنامه ها ارائه نمود.

این برنامه ها عبارت بودند از:

۱-جذب اساتید و مدرسان محترم مرکز به بسیج اساتید

۲-سازماندهی و تقسیم بندی تمامی اعضای محترم در حلقه­های معرفت صالحین بر اساس دستورالعمل ابلاغی و فرمهای مربوطه.

۳-برگزاری جلسات حلقه صالحین و ارسال فرم­های مربوطه به کانون.

۴-ایجاد آمادگی لازم در اساتید محترم عضو بسیج اساتید برای شرکت در برنامه­های متمرکز سازمانی و تشکیلاتی سازمان بسیج اساتید استان و کانون بسیج اساتید دانشگاه

۵-تهیه و ارائه گزارش فعالیت­های دفتر (هر سه ماه یک بار) و انعکاس مشکلات و موانع موجود بر سر راه فعالیت به مسؤولان کانون.

در ادامه جلسه مسؤولان دفاتر بسیج اساتید حاضر در جلسه، ضمن ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برنامه های سال جدید و سایر موارد مورد نظر خود، مطالبی را مطرح نمودند.

پس از آن جناب  آقای استاد سهیلی در ارتباط با نظام سلطه، تعریف سلطه، انواع سلطه و راههای مختلف انجام سلطه و همچنین راههای مقابله با نظام سلطه توضیحاتی را ارائه نمود و چگونگی مقابله با سلطه که شامل اقتدار در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی است را برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مد ظله العالی، بیان نمودند.

در این جلسه حاضران همچنین از فرمایشات شیوا و زیبای حجت الاسلام و المسلمین امینی در باره سبک زندگی اسلامی و موضوع برنامه ریزی مناسب در زندگی برای رسیدن به مطلوب و مرضی خداوند، حسن استفاده را بردند.

در پایان این جلسه احکام مسؤولیت افرادی که تازه به جمع مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز پیوسته بودند تحویل ایشان گردید و همچنین برگه های تقدیر اساتید شرکت کننده در همایش اساتید شاهد و ایثارگر دانشگاه جامع تحویل ایشان گردید. این جلسه در ساعت ۱۱ به پایان رسید.

 

 

جلسه سازمانی مسؤولان دفاتر اردیبهشت ۱۳۹۶

جلسه سازمانی و تشکیلاتی مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز آموزشی علمی کاربردی استان خراسان رضوی، روز شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ در محل سالن کنفرانس مرکز علمی کاربردی شهرداری های خراسان، با تلاوت آیات نورانی قرآن مجید و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» آغاز شد.

در این جلسه ابتدا آقای رجبی ضمن خیرمقدم به حاضران و تبریک ایام و اعیاد شعبانیه و آرزوی توفیق کسب بندگی خداوند در ماههای رجب و شعبان، آرزو کرد این دو ماه آمادگی مان را آن گونه افزایش دهد تا در ضیافت الهی ماه مبارک رمضان با شور و نشاط بهتر وارد شویم. ایشان همچنین در رابطه با موضوعات جذب اساتید، سازماندهی اعضا در بخشهای مختلف مرکز و همچنین فعال کردن حلقه های معرفت صالحین توضیحاتی را به جمع حاضر ارائه نمود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین امینی با اشاره به آیه لیله المبیت و بررسی اتفاقات سیاسی موجود کشور از جمله موضوع انتخابات، حرکت در مسیر درست و فعالیت برای رسیدن به ابدیت را هدف نهایی و غایی دین مبین اسلام بیان نموده و خواستار تلاش همگان برای رسیدن به این هدف والا شدند.

سپس آقای گرمه ای در تحلیل مسائل سیاسی روز ایران و جهان، به مسئله انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی پرداخته و در باره آخرین صف بندیهای موجود جامعه در این زمینه، توضیحاتی ارائه نمودند.

در ادامه جلسه، مسؤولان محترم دفاتر بسیج اساتید مراکز نظرات خود را در باره مسائل مطرح شده، اظهار نمودند و مقرر گردید یک همایش بصیرتی در روزهای آینده توسط کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی برنامه ریزی و هماهنگ گردد و همه مراکز هم برای اجرای هر چه بهتر آن تلاش کنند.

این جلسه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به پایان رسید.

 

 

 

 

 

جلسه مسؤولان دفاتر بسیج اساتید

جلسه سازمانی مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز آموزشی علمی کاربردی استان خراسان رضوی، (در ایام خجسته بیعت امت و امام، نهم دیماه) ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۱ دیماه ۱۳۹۵در محل اتاق جلسات سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی، با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» آغاز به کار کرد.

در این جلسه که با اجرای زیبای آقای علیمرادی همراه بود، ابتدا آقای رجبی ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز، در باره این موارد مطالبی را به سمع حاضران در جلسه رساندند:

پیگیری نامه ابلاغ مأموریت سال تحصیلی ۹۶ – ۱۳۹۵ که در جلسه قبل تحویل مسؤولان دفاتر گردیده است.

دریافت گزارش جذب اساتید مراکز به بسیج اساتید و تقسیم بندی این افراد در حلقه های صالحین.

برنامه ریزی برای حضور فعال و پویا در برنامه های دهه مبارک فجر شامل:

الف. برنامه هایی که توسط مراکز برنامه ریزی و اجرا می گردد.

ب. برنامه هایی که به صورت متمرکز توسط کانون بسیج اساتید دانشگاه برگزار می شود.

ج. برنامه هایی که توسط سازمان بسیج اساتید استان برنامه ریزی می گردد و به کانونهای مختلف، سهمیه داده می شود.

در ادامه جلسه آقای گرمه ای معاون بررسی و تحلیل کانون بسیج اساتید دانشگاه، در باره اتفاقات سال ۱۳۸۸ و ضرورت داشتن بصیرت، تعریف بصیرت، موانع بصیرت و راههای کسب بصیرت مطالبی را مطرح نمودند.

پس از آن آقای رجبی جانشین سازمان بسیج اساتید استان در باره مسائل تشکیلاتی و سؤالاتی که اعضای حاضر در این زمینه داشتند، مطالبی را ارائه نمودند.

photo_2017-01-01_08-04-13

photo_2017-01-01_08-04-21

photo_2017-01-01_08-04-01

photo_2017-01-01_08-02-09

 

 

 

 

 

 

 

جلسه تشکیلاتی مسؤولان دفاتر مهرماه ۱۳۹۵

جلسه سازمانی و تشکیلاتی مسؤولان محترم دفاتر بسیج اساتید مراکز آموزشی علمی کاربردی استان خراسان رضوی و شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ساعت ۱۸ شنبه ۱۷ مهرماه ۱۳۹۵ در محل سالن جلسات مرکز آموزشی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی برگزار شد.

در این جلسه که با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» آغاز شد، آقای رجبی مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه، ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین «علیه السلام»، در باره موضوعات جذب اساتید جدید در کانون و تقسیم بندی اعضای موجود در حلقه های معرفت صالحین، مطالبی به اطلاع حاضران رسانده و از مسؤولان محترم دفاتر بسیج اساتید مراکز خواست که در راستای اجرای این دو مأموریت در سال تحصیلی جدید، تمامی تلاش خود را به کار بگیرند.

در ادامه آقای آذرباد در باره مسؤولیتهای جدید واحد استانی و ضرورت همکاری بسیج اساتید با این مجموعه و آقای ذوالفقاری در باره همراهی و همکاری مسؤولان بسیج اساتید مراکز با مأموریتهای بسیج اساتید مطالبی را به سمع حاضران رساندند.

سپس مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز مطالبی را به این شرح مطرح کردند:

نامشخص بودن فلسفه تشکیل دفتر بسیج اساتید برای برخی از رؤسای مراکز و عدم همکاری آنها با این مجموعه

وقت نداشتن برخی از اساتید برای تشکیل حلقه های صالحین به دلیل عدم حضور دائمی در یک مرکز

استقبال نامناسب برخی از اساتید در موضوع جذب به بسیج اساتید

تعیین زمان بندی جلسات و اطلاع رسانی به اعضا و ثابت شدن زمان برگزاری جلسات

برگزاری همایش و فراخوان در باره اقتصاد مقاومتی توسط کانون بسیج اساتید دانشگاه

تلاش برای نهادینه کردن تفکر و ارزشهای بسیجی در بسیج اساتید

انجام فعالیتهای ادبی و هنری توسط بسیج اساتید

تعیین محورهای قابل طرح در جلسات حلقه های صالحین اساتید

ناموفق  بودن شکل گیری و تشکیل جلسات به علت عدم حضور اساتید در آن

اختصاص قسمتی از بودجه فرهنگی مراکز برای فعالیتهای بسیج اساتید

عملیاتی کردن کارها به جای حرف زدن و برگزاری نشست و جلسه

سوق دادن فعالیتهای بسیج اساتید به سمت پژوهش و تحقیق

استفاده از مدیریت و دستاوردهای دفاع مقدس برای پیشبرد کارهای امروز بسیج

توجه به مسائل مبتلابه روز و تهیه خوراک مناسب فکری برای استفاده اساتید

در این جلسه پوشه ای حاوی شرح وظایف دفاتر بسیج اساتید، نامه ابلاغ مأموریت سال تحصیلی جدید و فرم نظرسنجی فعالیتهای کانون بسیج اساتید به همراه دو جزوه عزادار حقیقی و آشتی با امام زمان «عجل الله تعالی فرجه الشریف» تحویل افراد حاضر در جلسه گردید و همچنین مقرر گردید یک گروه در فضای مجازی برای اطلاع رسانی مطالب مسؤولان دفاتر مراکز تشکیل گردد و همه اعضا، به آن گروه بپیوندند.

این جلسه در ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» به کار خود پایان داد.

photo_2016-10-11_21-37-59

photo_2016-10-11_21-37-30

photo_2016-10-11_21-37-39

photo_2016-10-11_21-37-54

photo_2016-10-11_21-37-45