جلسه شورای مرکزی کانون ۸ شهریور ماه ۱۳۹۶

جلسه شوراى مرکزى کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى استان خراسان رضوى، ساعت ۶ صبح چهارشنبه ۸ شهریورماه ۱۳۹۶ همزمان با سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، با تلاوت آیات نورانى قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلى الله علیه و آله و سلم» در محل اتاق جلسات مؤسسه آموزش عالى خراسان برگزار گردید.

پس از آن استاد گرمه ای به بررسی مسائل منطقه و اوضاع سوریه و عراق پرداختند. ایشان توضیحاتی کامل در باره لشکر فاطمیون، نحوه شکل گیری، ساختار، عملکرد، فعالیتها و استعداد و توانمندی های آن، به جمع حاضر ارائه نمودند.

استاد گرمه ای با توجه به نزدیک شدن به ایام هفته دفاع مقدس، شروع مقابله با گروههای سلفی و تکفیری را با تجربه روزهای آغازین جنگ تحمیلی مقایسه کردند.

در همین زمینه آقای دکتر اطمینان نیز ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص شکل گیری این گروههای تروریست، به معرفی دو جلد کتاب در زمینه شناخت وهابیت و داعش پرداختند و در ادامه مقایسه ای بین داعش و طالبان صورت گرفت.

در ادامه جلسه آقاى رجبى اقدامات و برنامه های تصویب شده کانون بسیج اساتید دانشگاه، برای گرامی داشت ایام هفته دفاع مقدس را برای حاضران توضیح داده و مقرر شد این برنامه ها در آن ایام اجرایی گردد و همه اعضای شورای مرکزی در راستای اجرایی کردن آنها، اقدام کنند:

بازدید از منطقه عملیاتی کربلای ۵ که در محل مجتمع آیه ها بازسازی شده است.

برگزاری همایش اساتید و مدرسان شاهد و ایثارگر دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی

بازدید خانواده معظم شهید خصوصاً شهدای مدافع حرم

در ادامه اعضای محترم حاضر در جلسه، نظرات خود را پیرامون مطالب مطرح شده اعلام نموده و برای اجرای مصوبات آن اعلام آمادگی گردید.

این جلسه در ساعت ۷:۴۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلى الله علیه و آله و سلم» پایان یافت.