همایش و بازدید خانوادگی اساتید فعال بسیجی

 

  • به مناسبت هفته تربیت بدنی و به همت سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی و مدیریت مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی، همایش خانوادگی اساتید فعال بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان خراسان رضوی در مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی، بعدازظهر پنج شنبه مورخه ۹۶/۸/۴ از ساعت ۱۸ الی ۲۲ برگزار گردید، در این مراسم که با حضور مدیران و معاونان تربیت بدنی آستان قدس رضوی و همچنین ریاست و معاونان سازمان بسیج اساتید همراه بود، دکتر هاشمی جواهری ریاست مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی ضمن خیرمقدم به حاضران، در باره خصوصیات و ویژگی های این مجموعه توضیحاتی را به حاضران ارائه نمود و سپس کلیپی از برگزاری اولین مسابقه فوتبال در این مجموعه که بین منتخب مشهد الرضا علیه السلام و تیم فوتبال کربلا بود به نمایش گذاشته شد.
  • در ادامه حجت الاسلام و المسلمین نظافت به ایراد سخن پرداختند و در باره خانواده متعادل مواردی را ذکر کردند که این خانواده ها باید دارای ویژگی های زیر باشند:
  • الف. اختصاص زمانی برای مناجات و راز و نیاز با خداوند. ایشان تأکید کردند که هیچ گاه لذت مناجات با خداوند را از دست ندهید.
  • ب. تلاش برای امرار معاش و گذران زندگی روز مره و رفع نیازهای خانواده
  • ج. اختصاص زمانی برای معاشرت و ارتباط با سایر اعضای خانواده
  • د. اختصاص زمانی برای لذت بردن از مواهب طبیعی مثل مسافرت رفتن، تغییر غذا و … ضمناً باید توجه داشته باشیم که لذت باید حلال باشد و جمال داشته باشد.
  • ایشان در ادامه فرمودند که فردی از امام رضا علیه السلام پرسید چه کسی از همه مردم خوشحالتر است؟ آن حضرت فرمودند کسی که در زندگی اش سهمی برای دیگران در نظر گرفته است و مردم شریک امکانات، دارایی، آبرو و … او هستند.
  • از ویژگیهای این مراسم می توان به بازدید اساتید بسیجی به همراه خانواده هایشان از ورزشگاه و استادیوم فوتبال امام رضا علیه السلام و انجام یک سری فعالیتها و مسابقات ورزشی توسط این افراد و اعضای خانوده شان اشاره کرد. لازم به ذکر است در این مراسم شاهد حضور پرشور اعضای شورای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی و اساتید فعال بسیجی عضو این کانون بودیم.

شورای کانونهای بسیج اساتید استان

پنج شنبه ۴ آبان ماه ۱۳۹۶ جلسه شورای مرکزی کانونهای بسیج اساتید استان خراسان رضوی در محل اتاق جلسات سازمان بسیج اساتید استان و با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم برگزار شد.

در ادامه آقای دکتر بذرافشان مسؤول سازمان بسیج اساتید استان ضمن خیرمقدم به حاضران، درگذشت آقای دکتر سرافراز یزدی را تسلیت گفت و کلیپی در همین زمینه پخش گردید.

سپس حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر احمری به ادامه توضیح و تشریح خطبه متقین نهج البلاغه پرداخت و تعدادی از صفات این افراد را از زبان امیر کلام، حضرت امام علی علیه السلام بیان نمودند.

آقای دکتر حسین زاده هم به نقل اخبار و تحلیل مسائل سیاسی روز ایران و جهان پرداختند.

در ادامه کارگروههای تخصصی گزارشی از فعالیتهای خود را ارائه نمودند و مقرر شد فعالیت این کارگروهها تا حصول نتیجه نهایی ادامه یابد.