کمک به هموطنان زلزله زده

همدردی مسئولان با زلزله زدگان در عرصه عمل و کمک با قوت ادامه یابد.       مقام معظم رهبری(دام ظله)

 

به اطلاع اساتید محترم بسیجی دانشگاه جامع علمی کاربردی می رساند، سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی در نظر دارد، کمک های اساتید محترم دانشگاه های استان را در اسرع وقت به دست هموطنان  آسیب دیده زلزله غرب کشور برساند، لذا از کلیه اساتید  از جمله اساتید بسیجی دعوت می شود تا کمک های نقدی خود را نهایت تا روز یکشنبه مورخه ۹۶/۸/۲۸  به شماره حساب ۱۹۹۵۹۰۷۶۰  و یا شماره کارت  ۶۷۴۴ ۳۳۹۵ ۶۳۱۵ ۵۸۹۴  بنام امیرحسین مرادی واریز نمایند.

 

جلسه شورای مرکزی کانون ۲۴ آبان ۱۳۹۶

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی روز چهارشنبه ۲۴ آبانماه ۱۳۹۶  راس ساعت ۶ صبح  در محل سالن جلسات مرکز آموزش علمی کابردی شهرداری ها برگزار شد.

این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم آغاز گردید، سپس آقای رجبی ضمن عرض تسلیت حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه و خیر مقدم به اعضای حاضر از آقای رضوی رئیس محترم مرکز آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری ها به واسطه قبول زحمت برگزاری جلسه تشکر نمود. پس از آن جناب حجت الاسلام و المسلمین امینی زهان ضمن تسلیت به واسطه حادثه زلزله غرب کشور از درگاه خداوند متعال برای کشته شدگان حادثه، طلب مغفرت و برای بازماندگان حادثه درخواست صبر نمودند و محور موضوع سخنان خود را در حلقه صالحین بر اساس روایتى از امام صادق علیه السلام در مورد اصول مهارتهاى زندگى قرار دادند و گفتند: از نظر امام صادق علیه السلام مهارتهاى زندگى که امروزه سر لوحه کار سازمان هاى بهداشت جهانى و یونیسف و یونسکو نیز قرار گرفته توانمند ساختن انسان ها براى رفتار مثبت و درست زندگى است و این اصول بر چهار اصل استوار است؛ مهارت خدا شناسى، مهارت خود شناسى، مهارت مردم شناسى و مهارت دنیا شناسى است.
در اصل خداشناسى اولین مبحث این است که در عالم هستى غیر از ذات پروردگار متعال چیزى اثرگذار نیست. پذیرفتن این اصل و تسلیم در برابر قضایاى الهى اولین گام براى آرام زیستن است.

پس از آن  آقای رجبی، در مورد جلسه اخیر مدیران مراکز آموزش علمی کاربردی و رئیس و معاونان دانشگاه جامع استان با امام جمعه مشهد حضرت آیت الله علم الهدی و دستاوردهای این جلسه و دغدغه های امام جمعه محترم مشهد در مورد امر آموزش و اهمیت و جایگاه مراکز آموزش علمی کاربردی  از نظر ایشان، سخنانی را ایراد فرمودند.

در ادامه گزارش جلسه ای که در سازمان بسیج اساتید استان و موارد مطرح شده در ان جلسه از جمله شکل گیری کارگروه های مختلف و همچنین ساختار کانون ها و  بحث فعالیت و جایگاه  اساتید خواهر در کانون ها اشاره شد و اینکه کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی از قبل ساختاری به همراه شرح وظایف آماده کرده که در آن جلسه به سمع و نظر مسئولان سازمان بسیج اساتید استان رسانده شد.

پس از آن اعضاء شورا  از جمله خانم ها زعفری نژاد و دست پاک و آقایان رضوی، حجت الاسلام امینی زهان، آذرباد، اکبرپور و ستوده نظر خود را در مورد ساختار پیشنهادی کانون و اهمیت شکل گیری واحدی تحت عنوان واحد خواهران مطرح نمودند .

در این جلسه آقای رجبی در مورد برنامه های هفته بسیج مطالبی را یاد آور شدند و اینکه لازم است یک جلسه فوق العاده بزودی برگزار گردد تا برنامه های هفته بسیج مرور شود تا ان شاء الله این برنامه ها و فعالیتها در موعد و زمان خود به نحو احسن و در شأن کانون  برگزار گردد.

این جلسه در ساعت ۸ صبح با ذکر صلوات بر خاتم انبیاء حضرت محمد (ص) به پایان رسید.