شورای عالی بسیج اساتید استان

جلسه شورای عالی بسیج اساتید استان خراسان رضوی روز چهارشنبه ۲۷ تیرماه ۱۳۹۷ در محل سالن جلسات سازمان بسیج اساتید استان و با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر شریف صلوات بر محمد و آل محمد صل الله علیه و آله و سلم و با حضور مدیران و اعضای شورای مرکزی کانونهای بسیج اساتید استان، برگزار شد.

در این جلسه که به مناسبت سالروز تشکیل شورای نگهبان از حجت الاسلام و المسلمین محرابی رئیس دفتر نمایندگی شورای نگهبان در استان دعوت شده بود، ابتدا آقای دکتر بذرافشان ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام آمادگی سازمان بسیج اساتید را برای هرگونه همکاری با این نهاد انقلابی را اعلام نمود و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین در خصوص وظایف و مسؤولیتهای شورای نگهبان توضیحاتی را برای حاضران ارائه نموده و از ایشان خواست که شورای نگهبان را در رسیدن به اهداف تعیین شده در قانون، یاری نمایند.

پایان بخش این برنامه، پاسخگویی به پرسشهای مطرح شده از سوی اساتید حاضر در جلسه بود.

دهه کرامت

دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده و آغاز آن ولادت حضرت معصومه «سلام الله علیها» و پایانش با ولادت باسعادت حضرت امام ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا «علیه آلاف التحیت و الثناء» می‌باشد.

دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است.

دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان والامقام و گرانقدر جهان می‌باشد.

تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا «علیهما السلام» کانون دعا و قرآن و نیایش و … است.

چهارمین نشست هم اندیشی خواهران

چهارمین نشست هم اندیشی اساتید خواهر عضو بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی ساعت ۹ صبح روز سه شنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۷ در محل مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر شماره ۱ با تلاوت قرآن مجید و صلوات بر رسول گرامی اسلام و خاندان پاکش آغاز شد.

پس از آن موضوع جلسه یعنی خودشناسی مورد گفتگو قرار گرفت و اساتید حاضر، دیدگاههای خود را از زوایای گوناگون مطرح ساختند و پیشنهاداتی برای نحوه انتقال این مفاهیم اعم از سیر تاریخی و فلسفی خودشناسی تا راهکارهای عملی و غیره برای دانشجویان ارائه دادند.

در این رابطه سؤالاتی با هدف خود آگاهی از سوی خانم زعفری نژاذ به اساتید داده شد تا پیرامون آنها تفکر شود.

در ادامه یکی از اساتید پیشنهاد بازدید از فرهنگسرای زیارت را به دلیل تأثیرگذاری و مرتبط بودن با موضوع را ارائه کردند تا در برنامه های آتی در نظر گرفته شود و در ضمن بحث اندیشکده کارآفرینی هم مطرح گردید و قرار شد حاضران نظرات خود را در این خصوص بیان کنند.

همچنین به دلیل فراغت بیشتر اساتید قرار شد این نشست ها دو هفته یکبار با هدف همدلی بیشتر و تاثیرگذاری بر محیط دانشگاهی برگزار گردد.

 

شهادت امام جعفر صادق(ع)

شهادت امام صادق (ع)، مرد آسمانی مدینه، چشمه جود و سخاوت، کوه حلم و بردباری، تجسم اخلاص و صبر و دریای عمیق علوم لدنی بر پیروان آن حضرت تسلیت باد!

جلسه شورای مرکزی کانون ۱۴ تیر ۱۳۹۷

جلسه شوراى مرکزى کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى استان خراسان رضوی ساعت ۶ صبح روز پنجشنبه ١۴ تیر ماه ۱۳۹۷ در محل اتاق جلسات مؤسسه آموزش عالى خراسان با تلاوت آیات نورانى کلام الله مجید و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلى الله علیه و آله و سلم بر گزار گردید.
در ابتداى جلسه آقاى رجبى ضمن خوشامدگویی به حاضران، دستور جلسه را قرائت کردند.
در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین امینى محور سخنان خود را در حلقه صالحین؛ بر ذکر روایتى از پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله و سلم قرار داده و گفتند:
اگر کسى با زیردستان خود رعایت عدل و انصاف را نکند و حقی از آنها را ضایع کند، خداوند تمام کارهاى خوب او را پاک کرده و آن شخص را از استشمام بوى بهشت که از مسیر ۵۰۰ ساله به انسان می رسد، محروم می کند.
در ادامه جلسه استاد گرمه اى به تحلیل مباحث سیاسى روز پرداختند و ضمن پیشنهاد مطالعه کتاب “هنر تحریم ها” نوشته ریچارد نفیو و با توجه به تأکیدات زیاد سازمان بسیج اساتید کشور و طرح موضوع در نشست ها و همایش های مختلف بسیج اساتید مبنی بر تشکیل اندشکده ها و حضور بسیج اساتید با عنوان حل المسائلی در مسائل مختلف کشوری و استانی، بحث اندیشکده را مطرح کردند و مقرر گردید با توجه به تجارب ارزشمند ایشان، مسؤولیت راه اندازى اندیشکده کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى که با نام اندیشکده کارآفرینى مصوب شد، بر عهده ایشان قرار گیرد.
در ادامه اعضای حاضر نیز پیرامون اندیشکده مذکور نظرات خود را ارائه کردند و مقرر گردید در جلسات بعدی شورا با بررسی دقیق و کارشناسی تر، این موضوع پیگیری و عملیاتی گردد.
این جلسه در ساعت ٧/٣٠ با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم پایان پذیرفت.