مراسم پرفیض دعای ندبه

صبح روز جمعه ۶ مهرماه ۱۳۹۷ و در آخرین روز از هفته گرامی داشت حماسه هشت سال دفاع مقدس، مراسم دعای ندبه با حضور تعدادی از اساتید بسیجی عضو کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی و مردم ولایتمدار در محل مسجد و مجموعه فرهنگی حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف، برگزار شد.

سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین امینی جانشین کانون بسیج اساتید دانشگاه بود که ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین و یاران باوفای ایشان و امام سجاد علیهم السلام، به یکی از آموزه های جریان عظیم کربلا اشاره نمودند.

ایشان اخلاص را بزرگترین و اولین درس عاشورا دانسته و سایر خصال و اوصاف حسنه موجود در این نهضت عظیم را منشعب از آن دانستند. ایشان اخلاص را سبب پذیرفته شدن تمامی اعمال معرفی کردند و به کارهایی که مسلمانان برای تعظیم شعائر اسلامی و این حماسه بزرگ انجام می دهند، توجه دادند که گاهی اطعام هزاران نفر اگر برای رضای خدا نباشد و برای چشم مردم باشد ذره ای ارزش ندارد ولی اطعام حتی یک نفر با غذایی ساده، دارای ارزش فراوان است.

حجت الاسلام و المسلمین امینی همین خالـص کردن کار را برای خداوند سبب ایجاد خصیصه توکل دانستند و با بیان نمونه هایی از دفاع مقدس (خصوصاً یکی از فرماندهان آن ایام که مشهور به جلال صلواتی بوده و در جاهایی که همه افراد دچار مشکل اجرایی می شدند ایشان با توصیه به فرستادن صلوات، بدون واهمه وارد آن کار شده و نتیجه مورد نظر را هم دریافت می کرده است) نتیجه گرفتند که خدایی فکر کردن و خدایی اقدام کردن سبب پیشرفت کار رزمندگان دلاور اسلام در هشت سال دفاع مقدس بوده است.

 

جلسه بررسی خاطرات دفاع مقدس

در ایام خجسته هفته دفاع مقدس، جلسه بررسی، آسیب شناسی و بیان خاطرات حماسه هشت سال دفاع مقدس در منزل یکی از اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی، روز پنجشنبه ۵ مهرماه ۱۳۹۷ برگزار شد.

در این جلسه و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که حماسه دفاع مقدس را یک سرمایه ارزشمند توصیف فرمودند، بر ضرورت حفظ و بیان خاطرات دفاع مقدس خصوصاً برای نسل جوان تأکید شد و اعضای حاضر در جلسه برای هر چه بهتر مطرح کردن این گونه موارد، راههای مختلفی را پیشنهاد و بررسی کردند.

در ادامه جلسه خاطراتی توسط افراد حاضر در جلسه بیان گردید و پس از برپایی نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام و المسلمین امینی، این جلسه ادامه یافت.

در پایان مقرر گردید تمامی اعضای حاضر با توجه به توان و استعداد مجموعه­های خود (با توجه به حضور چند رئیس محترم مرکز علمی کاربردی در شورای مرکزی کانون)، برای ثبت و انتقال مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس اقدام نمایند.