روز جوان

52419949773175746136

ای از تبار سرخ‌ترین گل‌های محمدی! تقویم‌ها در روز میلادت به تپش در می‌آیند. درخت‌ها جوانه می‌زنند و تصویری از تو به وسعت تاریخ در ذهن خاموش زمین نقش‌ می‌بندد.

روزی که حریری از ابر دور تو پیچانده بودند و فرشته ها بر گونه های نازکت بوسه می نوشتند؛ دست به دست جاری شدی تا به به آغوش پدر رسیدی و او تو را «علی اکبر» نامید.

از همان لحظه بود که عطر وجودت را ملائک به تبرک بردند و از آن روز بود که شمشادها شاعر شدند و زیباترین کلمات را برای وصف تو در کنار هم چیدند و تا هنوز همه گل ها از ترنم نفس های تو شکوفا می شوند.

همه روزهای زندگی ات اردیبهشتی اند؛ چرا که از نسل آقای جوانان بهشت هستی و شبیه ترین گل سرخ به بهار، بهاری که خود ریشه در طراوت گل های محمدی دارد.

ای از تبار خورشیدهای گل کرده بر نیزه، بگذار سروها و نخل های خیابان «بنی هاشم» تو را از خود بدانند و از شکوه قامت رشیدت به خود ببالند. بگذار ماه از شانه های تو به آسمان برود و آفتاب از پیشانی خجسته تو سربلند شود.

تو از خانواده گل های سرخ هستی. از نسل پر طنین توفان های جوان. از قبیله سرفراز عشق، از سلسله کوه های فتح نشده؛ اما حالا وقت آن است تا نقاب از چهره ماهت برداری تا همه اسطوره های جهان به چشم های آسمانی ات ایمان بیاورند. تا نگاه معصوم تو در جان پرستوهای عاشق تکثیر شود. تا رد نگاهت به سرخ ترین خاک جهان برسد. به کربلای زیبایی ها.

…  و آن روز حماسه وقتی شانه به شانه پدر قدم برمی داشتی؛ عطر پیغمبرانه ات در سلول های هوای داغ منتشر شد و شوری در جان ها پیچید و همه به اشتباه افتادند و از خود پرسیدند: رسول عشق اینجا چه می کند؟

ولادت باسعادت شبیه ترین مردم به پیامبر گرامی اسلام «ص» فرزند برومند سرور و سالار شهیدان، حضرت علی اکبر «علیهم السلام» و روز جوان خجسته و گرامی باد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *