۰

اخبار

کارگاه آموزشی «تغذیه سالم در ماه مبارک رمضان»

تیر ۶, ۱۳۹۴ در ۱۱:۰۸ ب.ظ توسط

۲۰۱۵۰۶۲۴_۱۱۲۴۴۰

از سوی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی، کارگاه آموزشی «تغذیه سالم در ماه مبارک رمضان» با حضور تعداد کثیری از اساتید فرهیخته بسیجی در سالن همایش مرکز آموزش علمی کاربردی مدیریت صنعتی برگزار شد. طبق برنامه اعلام شده این کارگاه در روز چهارشنبه سوم تیرماه ۱۳۹۴ ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم آغاز گردید و پس از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و صلوات خاصه حضرت امام رضا «علیه السلام»، مدیر پژوهشی کانون بسیج اساتید دانشگاه، آقای دکتر رشیدی، پس از خوشامدگویی به حضار به تشریح اهداف و فعالیتهای واحد پژوهشی کانون پرداخت. سپس استاد محترم جناب آقای دکتر مجید غیور مبرهن عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در جایگاه حاضر و فعالیت رسمی کارگاه شروع شد. از نکات قوت این کارگاه اداره آن به صورت مباحثه ای و با مشارکت فعال افراد حاضر در سالن بود.

شکی نیست که تغذیه سالم نقش مؤثری در روزه داری صحیح دارد و روشن است که همچنانکه روزه گرفتن واجب است حفظ سلامت بدن به عنوان امانتی الهی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی نکات علمی که در این همایش مطرح گردید به قرار زیر است:

  • خوردن چای در ماه رمضان به ویژه در سحری توصیه نمی شود.
  • پرخوری در وعده افطار به سلامت انسان آسیب می رساند.
  • خوردن آب فراوان و مایعات سالم مانند آب میوه مفید است.
  • خوردن غذاهای چرب، بسیار شیرین مانند زولبیا و بامیه و آبمیوه های صنعتی مردود است.
  • خوردن اسنکها مانند چیپس و پفک ممنوع است.
  • افرادی که دچار رفلاکس معده هستند وعده های غذایی کم حجم و متعدد را برنامه ریزی نمایند.
  • خوردن دو نوع خورش در سحری توصیه نمی گردد.

در این کارگاه به پرسشهای متعدد شرکت کنندگان پاسخ داده شد و در نهایت مدیر پژوهشی کانون از جناب استاد به خاطر وقتی که برای حضور در این کارگاه اختصاص دادند و از حضار به خاطر حضور فعال تشکر نمود.

دیدگاهتان را بنویسید