جلسه هماهنگی و سازمانی مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز آموزش علمی کاربردی استان و شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی شنبه شب ۲۶ دیماه ۱۳۹۴ همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء، با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و صلوات بر محمد و آل محمد «ص» در محل سالن اجتماعات مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت خدمات علمی – صنعتی خراسان رضوی برگزار شد و در ابتدای جلسه آقای آذرباد ضمن خیرمقدم به حاضران، از ایشان خواست که در برنامه حضوری فعال داشته باشند.

سپس آقای احمدآبادی سخنرانی سیاسی با موضوع انتخابات را ارائه کردند که موضوعاتی را مطرح کردند از جمله: بررسی روند انتخابات در کشورهای مختلف و در ایران، بررسی بحث نفوذ در مراکز حساس کشور و در زمینه­های مختلف از جمله نفوذ اقتصادی، دقت در انتخاب نماینده توسط همه اقشار مردم، بررسی وضعیت فعلی کشور مرتبط با جریان انتخابات و نگاهی به طیف بندی های مختلف در این خصوص، بررسی بحث اجرای برجام و وضعیت اقتصادی فعلی کشور و همچنین تأثیر این موضوع بر انتخابات و همچنین تعداد زیاد ثبت نام کنندگان و داوطلبان نمایندگی (با عنوان لشکر ثبت نامی ها). ایشان در پایان به پرسش های حاضران پاسخ دادند.

در ادامه جلسه آقای ذوالفقاری مسؤول هماهنگی دفاتر بسیج اساتید مراکز مطالبی را در زمینه ثبات مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز در محل مسؤولیت، صدور حکم مسؤولیت و کارت شناسایی اعضا، آمادگی مسؤولان دفاتر برای پاسخگویی مناسب در باره برنامه های دفاتر، حضور مسؤولان دفاتر در جلسات شورای مرکزی، برقراری ارتباط با سایر اقشار بسیج (بسیج دانشجویی و بسیج کارمندان) در مراکز، برنامه ریزی برای سال ۱۳۹۵ و تعیین اعتبار ریالی مورد نیاز اجرای آن برنامه ها، ایجاد ارتباط با اعضای شورای مرکزی، فعال شدن جلسات مسؤولان دفاتر و برگزاری ماهانه آن، توجه به جریان نفوذ در تمامی زمینه ها و تلاش براسی افزایش بصیرت در هر سطح و مسؤولیت که هستیم، به سمع حاضران در جلسه رساندند.

در ادامه، تعدادی از مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز و حاضران در جلسه مطالب خود را به این شرح ارائه کردند:

آقای اکبرپور در باره ثبت سوابق فعالیت در بسیج اساتید همانند سایر اقشار بسیج، پیشنهادی را ارائه کردند.

آقای براتی در خصوص عدم صدور کارت برای اساتید مرکزشان علی رغم تکمیل بودن پرونده آنان توضیح خواستند.

آقای حسنی گفتند: معاونت پژوهشی صدا و سیما طرحهای پژوهشی در باره انتخابات برگزار می کند دوستانی که مایل به همکاری باشند می توانند اقدام کنند. ایشان در باره تشکیل گروه کانون در نرم افزار تلگرام و عضویت اعضای کانون در آن و این که این گروه می تواند دو تا بشود یکی به صورت عمومی و دیگری تخصصی تر. همچنین خواستار اجرای طرحهای تحقیقی استاد محور و اجرای طرحهای فرهنگی برای اساتید و دانشجویان شدند.

آقای نوبخت به دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان اشاره کردند که خواستار توانمند سازی اساتید در تمامی زمینه ها شده اند و گفتند ما باید در زمینه های مسئله یابی که مشکل اصلی ماست و خلاقیت محوری و آینده پژوهی که از جمله مشکلاتی است که کمتر اساتید ورود به آن پیدا می کنند، اقداماتمان را متمرکز کنیم. ایشان همچنین گفتند که دانشگاه امام حسین «ع» در این خصوص اقداماتی را در بهمن ماه انجام خواهد داد. ما باید کمیته های تخصصی از اساتید و مسؤولان دفاتر در همین راستا تشکیل دهیم.

آقای سیدموسوی از نیشابور به مشکل کمبود جا برای فعالیت و تشکیل دفتر و ایجاد هماهنگی برای همراهی و مساعدت رؤسای مراکز با بسیج اساتید توسط مسؤول کانون بسیج اساتید دانشگاه و همچنین ایجاد دفتر بسیج اساتید در مراکز علمی کاربردی شهرستان نیشابور شدند.

آقای ابراهیمی نیز اعلام کردند که دفتر پژوهش گردشگری در مرکز جهاد دانشگاهی فعال است و اساتیدی که مایل به انجام فعالیت هستند، اعلام آمادگی نمایند. ایشان همچنین در باره مرکز افکار سنجی ایسپا توضیحاتی دادند.

مطالب مطرح شده توسط مسؤولان دفاتر توسط آقایان آذرباد و رجبی پاسخ داده شد و مقرر گردید جلسه بعدی اواخر بهمن ماه، برگزار گردد.

photo_2016-01-20_09-49-53

photo_2016-01-20_09-50-05

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *