۰

بیانیه های کانون

بیانیه اساتید دانشگاه های خراسان در باره یمن

مهر ۲۶, ۱۳۹۵ در ۱:۳۲ ب.ظ توسط

از سوی اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی، بیانیه ای در باره جنایات رژیم کودک کش سعودی در یمن صادر شده است که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

… وَ سَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ. (شعراء/۲۲۷)

بیش از یک سال و نیم است که حکومت وهابی و داعش ­ساز آل سعود با همکاری هم­ پیمانان حقیر منطقه ­ای ­اش، با اشاره و میدان ­داری آمریکا و اسراییل به مردم مظلوم یمن حمله ور شده، خون هزاران انسان بی ­دفاع را به ناحق بر زمین ریخته­ اند. تجاوزی ددمنشانه که از اول محکوم به شکست بود و در سکوت مجامع بین‌المللی، روز به روز ادامه یافت و هر روز جان شمار زیادی از شیعیان و مردمان مظلوم این کشور را گرفته و می‌گیرد و جای بسی تأسف است که این اقدامات وحشیانه مورد حمایت و تأیید تعدادی از سران کشورهای مرتجع عرب و مستکبران جهان‌خوار قرار گرفته است. اقدام ددمنشانه اخیر این حکومت عقب مانده در بمباران یک مراسم ترحیم با کشته و زخمی شدن بیش از هفتصد مظلوم، بیش از هر زمان دیگری نشان می ­دهد که  نفس­های این حکومت مظلوم ­کش، به شماره افتاده است.

همان طور که رهبر عزیزمان به سعودی­ ها هشدار دادند و فرمودند: کار امروز سعودی ­ها در یمن همان کار صهیونیست ­ها در غزه است، ما نیز به مسئولین عربستان سعودی هشدار می­ دهیم که آتش خشم مسلمانان آزاده، خصوصاً شیعیان و جوامع اسلامی را با پایان دادن به تجاوز خود به تمامیت ارضی یمن و نسل کشی مردم مظلوم این کشور فرو نشانند. در غیر این ­صورت دود آتش جنگی که به راه انداخته ­اند، در چشم خود و هم پیمانانشان فرو خواهد رفت و در باتلاق ظلمی که بنیان نهاده­اند، نابود خواهند شد.

حمله جنایتکارانه اخیر رژیم کودک ­کش سعودی، رسوایی آشکار برای آنانی است که سال­هاست دنیا را با شعارهای دروغین خود در دفاع از حقوق بشر، حقوق زنان و حقوق کودکان فریفته ­اند. این قبیل رفتارهای غیرعاقلانه که از تغییر محاسبات و حیرانی سردمداران آنان خبر می­ دهد، باعث می ­شود که إن شاء الله به زودی ملت ­های آزادیخواه سراسر عالم در مقابل جبهه ­ی مستکبر جهانی متحد شوند و دست ­های چدنی سرمایه ­سالاران دنیاپرست را برای همیشه خرد و نابود نمایند. مسئولین جمهوری اسلامی نیز می ­بایست ضمن موضع‌گیری بموقع و قاطع برای حراست از اسلام راستین در مقابل اسلام سعودی در مجامع بین المللی، تلاش لازم را انجام دهند تا بیش از این، اسلام از دست این منافقان ظالم ضربه نبیند.

ما اساتید و اعضای هیأت علمی و دانشگاهیان استان خراسان رضوی، ضمن محکوم کردن استمرار دخالت و تجاوز نظامی به کشور مستقل یمن، به این مسئله معتقدیم که به حکم قاعده شناخته شده «حق تعیین سرنوشت توسط ملت­ها»، ملت یمن خود توانایی تدبیر امور کشورشان را داشته، نیازی به رفتارهای مداخله ­جویانه کشورهای سلطه‌طلب و ایادی منطقه‌ای آنان ندارند. همچنین ضمن ضرورت هوشمندی امت اسلامی نسبت به توطئه‌ها و نقشه‌های شبکه خبیث استکبار و صهیونیست که آل سعود مجری آن است، تأکید می‌نماییم که ملت شریف و رشید ایران همچنان از مقاومت ملل مسلمان به ویژه مردم مظلوم یمن در برابر جنایات صهیونیستی آل سعود حمایت کرده و آحاد امت اسلامی را برای محکومیت جنایت ددمنشانه بشری در سرزمین مظلوم و مقاوم یمن بالاخص صنعا و پرده ‌برداشتن از چهره منافقینی که مدعی خدمت حرمین شریفین هستند، فرا می ­خواند.

ما اساتید دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی استان خراسان رضوی  ضمن محکوم کردن این تجاوز و جنایت آشکار بشری، از همه مجامع بین اللملی به ویژه سازمان ملل متحد می­ خواهیم به وظیفه انسانی و قانونی خود در قبال مردم مظلوم یمن عمل نمایند و همچنین اقشار مختلف امت مسلمان، شامل علما، روشنفکران، نخبگان، مجاهدان و عموم مردم را به هوشیاری و آگاهی و آمادگی کامل برای رویارویی با چالش ­های این مرحله حساس و ایستادگی در برابر فریب و توطئه دشمنان اسلام، دعوت می ­کنیم و خواستار توقف فوری و بدون قید و شرط انواع مختلف تجاوز و هجوم از سوی نظام سعودی و هم ­پیمانان او هستیم و آنها را مسئول این جنایت زشت می­ دانیم و از کلیه اقشار ملت مجاهد یمن می ­خواهیم که با صبر و استقامت و توکل به خداوند متعال، با جهاد در برابر متجاوزان، از عزت و کرامت و حاکمیت و انقلاب خود، با فداکاری و ایمان و اخلاص دفاع کنند و از خداوند متعال خواستار پیروزی و موفقیت آنها هستیم که او سمیع و مجیب است.

إن تنصروا الله ینصرکم و یثبت أقدامکم

جمعی از اساتید دانشگاه­ ها و مراکز آموزش عالی استان خراسان رضوی

مهر ماه ۱۳۹۵

پاسخ دهید