جلسه اندیشه ورزی اساتید بسیجی

اولین جلسه اندیشه ورزی اساتید بسیجی، در آستانه هفته مبارک بسیج و همزمان با روز کتاب و کتابخوانی، دوشنبه ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۵ در محل اتاق جلسات مؤسسه آموزش عالی خراسان و با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم، آغاز شد و سپس آقای رجبی ضمن عرض خیرمقدم به حاضران و تشکر از تشکیل این جمع خجسته و مبارک، در باره موضوع تفکر و اندیشه ورزی و اهمیتی که در دین مبین اسلام برای این موضوع قائل شده اند (تفکر ساعه افضل من عباده …)، مطالبی را به سمع حاضران رسانده و خواستار تقویت این جمع با حضور دیگر اساتید بسیجی گردید.

در ادامه آقای ایران منش در باره نحوه شکل گیری این جلسه و بخشهای مختلف آن پیشنهاداتی به این شرح ارائه کردند:

برگی از کتاب به مدت ۱۵ دقیقه معرفی و توضیح یک کتاب توسط یکی از اعضا

فعالیت کارگروه های تخصصی مرتبط با تخصصهای اساتید عضو

انجام سخنرانی یا مناظره علمی توسط اساتید میهمان و مدعو

معرفی و ارائه طرحهای پژوهشی و تحقیقی

در ادامه جلسه آقای گرمه ای در باره سابقه اندیشه ورزی در دنیا و ایران مطالبی را به سمع حاضران رسانده و ضمن استقبال از تشکیل این جلسه، خواستار تشکیل اتاقهای فکر و اندیشه در راستای تخصصهای اساتید بسیجی و خصوصاً مورد نیاز شهر و کشور شدند. ایشان مطرح کردند اعضای این اتاقها باید دلسوزانه کار را دنبال کنند و به گونه ای عمل بشود که خروجی مشخص و ملموسی داشته باشد.

آقای خادمی یکی دیگر از اعضای جلسه، ضمن تشکر از تشکیل این جلسه، خواستار همت سایر اعضای بسیج اساتید در این امر مهم شده و گفتند اساتید بسیجی در همه امور باید الگو و نمونه باشند.

در پایان مقرر گردید این جلسات به صورت دوهفته ای یک بار و به صورت چرخشی در جاهایی که هماهنگ می شود برگزار و زمان، مکان و موضوعات قابل طرح در آن با توافق اعضای محترم، تعیین گردد.

photo_2016-11-17_07-49-21

photo_2016-11-17_07-49-31

 

 

 

 

 

یک دیدگاه برای “جلسه اندیشه ورزی اساتید بسیجی”

  1. با سلام. بنده به دست اندرکاران برگزاری این جلسه تبریک عرض می کنم و این نشان دهنده این نکته است که بسیج اساتید دانشگاه به دنبال انجام فعالیتهای اصولی و مبنایی است. انشاء الله که توفیق باشد در جلسات بعد شرکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *