اولین همایش کانون بسیج استادان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی برگزار شد.

در ماه ضیافت الهی و در راستای جذب استادان بسیجی حاضر در مراکز علمی کاربردی وابسته به دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و همچنین جهت ایجاد آمادگی برای شروع سال تحصیلی جدید، اولین همایش کانون بسیج استادان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با حضور تعدادی از رؤسای مراکز علمی کاربردی و اساتید بسیجی این مراکز، روز سه‌شنبه ۱۳۹۱/۵/۲۴ مطابق با بیست و پنجم ماه مبارک رمضان، در محل سالن اجتماعات مرکز آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری‌های خراسان رضوی برگزار شد.

این همایش با تلاوت آیات نورانی قرآن آغاز شد و پس از آن سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران نواخته شد. سپس آقای مهندس فرهادیان مسؤول کانون بسیج استادان دانشگاه، ضمن خیر مقدم به حاضران در باره همایش، ساختار اجرایی، شرح وظایف و برنامه‌های کانون در سال جاری توضیحاتی را ارائه کرد.

ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آقای دکتر رضایی رکن آبادی سخنران بعدی این همایش بود که در باره وضعیت فرهنگی موجود در مراکز، ابراز نگرانی کرد و از استادان بسیجی خواست تا برای رفع این معضل تمام تلاش خویش را اعمال نمایند.

سخنران بعدی آقای دکتر رضایی کرمانی معاونت فرهنگی سازمان بسیج اساتید استان بود که در باره برنامه‌های فرهنگی سازمان از جمله حلقه‌های صالحین که با حضور اساتید و دانشجویان تشکیل می‌گردد، توضیحاتی را به حاضران ارائه کرد.

سخنران بعدی آقای دکتر خلیل زاده معاونت علمی پژوهشی سازمان بسیج اساتید استان بود که در باره چگونگی شکل گیری حلقه‌های علمی استادان بسیجی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی توضیح داد.

آخرین سخنران این مراسم آقای دکتر خواجی معاون بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید استان بود که در باره تحولات سوریه و مقایسه آن با فتنه سال ۱۳۸۸ در ایران، مطالبی را به حاضران عرضه کرد.

بیانیه این همایش که توسط کانون بسیج استادان دانشگاه تهیه شده بود نیز در انتهای همایش قرائت شد و در پایان، نماز جماعت مغرب و عشاء باشکوه هر چه تمام‌تر برگزار شد و حاضران در محیطی صمیمی، روزه خود را افطار نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *