۰

اخبار

اجلاس مجمع جهانی اساتید مسلمان

شهریور ۲, ۱۳۹۶ در ۸:۲۸ ب.ظ توسط

اجلاس پایانی کارگروههای تخصصی مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاهها، ساعت ۱۰ روز چهارشنبه اول شهریور ماه ۱۳۹۶ در محل سالن اجتماعات دفتر تبلیغات اسلامی و با حضور اساتیدی از دانشگاههای سراسر کشور و به ابتکار سازمان بسیج اساتید کشور، برگزار گردید. این اجلاس که از ۳۰ مرداد ماه آغاز شده، در کارگروههای مختلف به کار خود ادامه داده بود و در اختتامیه آن آقای دکتر سهراب صلاحی دبیر کل مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاهها، ضمن تشریح فعالیتهای دوساله مجمع، تمدن سازی نوین اسلامی را رسالت اصلی اساتید مسلمان دانست و خواستار تشکیل دانشگاه بین الملل اسلامی برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز این گام بلند جهانی، شد.

آقای دکتر علی اکبر ولایتی که میهمان و سخنران ویژه این مراسم بود در سخنان خود، تمدن و فرهنگ را دو بال برای پرواز بشر دانست و با استناد به حدیث شریف نبوی صلی الله علیه و آله و سلم که علم را نوری می دانند که خداوند در قلب هر کس بخواهد قرار خواهد داد، گفت: علم آموزی از ابتدا جزو دین بوده و دینداران کسانی بوده اند که بیشترین همت را برای کسب علم از خود نشان داده اند.

ایشان با توجه به این که لزوم تلازم تمدن و ایمان بر کسی پوشیده نیست، ادامه داد: اقوام زیادی در طول تاریخ ایران، به کشور ما تهاجم کرده اند ولی هیچ کدام موفق به تغییر و تبدیل تمدن و فرهنگ ما نشده اند بلکه خود در این تمدن قوی، هضم شده اند.

دکتر ولایتی تأکید کرد: هر گاه مسلمانان قوت گرفتند تمدن اسلامی هم قوام یافت و نمادهای این تمدن، مسجدها و مدارسی است که در سرزمین های گسترده اسلامی، کار تربیت بزرگان هنر، ادبیات، پزشکی و … این کشور را بر عهده داشته اند و به خوبی این مسؤولیت را به سرانجام رسانده اند.

    

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید