جلسه شورای مرکزی کانونهای بسیج اساتید دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی روز پنج شنبه ۲۰ مهرماه ۱۳۹۶ با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» در محل اتاق جلسات سازمان بسیج اساتید استان و با حضور مدیران کانونهای سراسر استان، برگزار شد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین دکتر نقی زاده با توجه به روزهای ۱۲، ۱۸ و ۲۵ محرم الحرام که روایتهای مختلف زمان شهادت حضرت امام سجاد علیه السلام است، حدیثی از این امام بزرگوار را در باره افرادی که تظاهر به دینداری می کنند، توضیح دادند.

ایشان گفتند: این افراد دارای رفتار و گفتاری آرام و متواضعانه هستند که هر کس آنها را ببیند تصور می کند خیلی انسان خوبی است ولی همین افراد را باید در موقعیتهای مواجهه با مسائل مالی و خصوصاً جنسی آزمود که چقدر می تواند خود را حفظ و نگهداری کند.

این گونه افراد را با عقل و مدیریت رفتارشان بر سر دو راهی های حساس باید شناخت که در این گونه موارد آیا با حکم عقلش رفتار می کند یا خیر.

در ادامه آقای احمدآبادی از اخبار و تحلیلهای مرتبط با ایران و جهان، افراد حاضر را مطلع کردند.

سپس آقای دکتر بذرافشان در باره موارد زیر، مسائلی را مطرح کردند:

تشکیل قرارگاه شهید علم الهدا برای اعزام دانشگاهیان به راهیان نور و عتبات.

لزوم هماهنگی بین بسیج دانشجویی و بسیج کارمندان دانشگاه و انجام فعالیتهای مشترک.

لزوم ارتباط بسیج اساتید با معاونت علمی آستان قدس رضوی و انجام فعالیتهای مختلف علمی

بررسی چگونگی اجرای کرسی های آزاد اندیشی و مجموعه های اندیشه ورز در هر دانشگاه با توجه به ساختار و مقتضیات آن.

در ادامه آقای دکتر رضایی رکن آباد در خصوص برگزاری سلسله جلسات علم و دین که توسط آقای دکتر عابدی و به وسیله کانون بسیج اساتید دانشگاه فردوسی هماهنگ شده است، توضیح دادند.

و آنگاه مقرر شد موضوعات مختلف و موجود در جلسات شورای مرکزی کانونهای استان، در کمیته هایی تخصصی و در مدت زمانی یک ماهه مورد بررسی و کنکاش قرار گیرد و نتیجه آن در همین جلسات مطرح گردد.

این جلسه در ساعت ۹ و ۳۵ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم، به کار خود پایان داد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *