جلسه سازمانی و تشکیلاتی مسؤولان دفتر بسیج اساتید مراکز آموزشی علمی کاربردی استان خراسان رضوی، صبح روز شنبه مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۶ با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم در محل سالن جلسات سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی برگزار شد.

در این جلسه ابتدا آقای رجبی مسؤول کانون بسیج اساتید دانشگاه، ضمن عرض خیر مقدم به حاضران و گرامی داشت یوم الله سیزده آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و پس از توزیع نامه ابلاغ برنامه های سال تحصیلی جدید که به صورت نامه ای از طرف کانون به دفاتر صادر شده بود، توضیحاتی را در زمینه این برنامه ها ارائه نمود.

این برنامه ها عبارت بودند از:

۱-جذب اساتید و مدرسان محترم مرکز به بسیج اساتید

۲-سازماندهی و تقسیم بندی تمامی اعضای محترم در حلقه­های معرفت صالحین بر اساس دستورالعمل ابلاغی و فرمهای مربوطه.

۳-برگزاری جلسات حلقه صالحین و ارسال فرم­های مربوطه به کانون.

۴-ایجاد آمادگی لازم در اساتید محترم عضو بسیج اساتید برای شرکت در برنامه­های متمرکز سازمانی و تشکیلاتی سازمان بسیج اساتید استان و کانون بسیج اساتید دانشگاه

۵-تهیه و ارائه گزارش فعالیت­های دفتر (هر سه ماه یک بار) و انعکاس مشکلات و موانع موجود بر سر راه فعالیت به مسؤولان کانون.

در ادامه جلسه مسؤولان دفاتر بسیج اساتید حاضر در جلسه، ضمن ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برنامه های سال جدید و سایر موارد مورد نظر خود، مطالبی را مطرح نمودند.

پس از آن جناب  آقای استاد سهیلی در ارتباط با نظام سلطه، تعریف سلطه، انواع سلطه و راههای مختلف انجام سلطه و همچنین راههای مقابله با نظام سلطه توضیحاتی را ارائه نمود و چگونگی مقابله با سلطه که شامل اقتدار در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی است را برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مد ظله العالی، بیان نمودند.

در این جلسه حاضران همچنین از فرمایشات شیوا و زیبای حجت الاسلام و المسلمین امینی در باره سبک زندگی اسلامی و موضوع برنامه ریزی مناسب در زندگی برای رسیدن به مطلوب و مرضی خداوند، حسن استفاده را بردند.

در پایان این جلسه احکام مسؤولیت افرادی که تازه به جمع مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز پیوسته بودند تحویل ایشان گردید و همچنین برگه های تقدیر اساتید شرکت کننده در همایش اساتید شاهد و ایثارگر دانشگاه جامع تحویل ایشان گردید. این جلسه در ساعت ۱۱ به پایان رسید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *