شورای مرکزی کانون ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۶

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۶ در محل اتاق جلسات مؤسسه آموزش عالی خراسان با تلاوت آیات نورانی قرآن مجید و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم برگزار شد.

در ابتداى جلسه آقاى رجبى ضمن خوشامدگویی به حاضران و تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت ایام شهادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، دستور جلسه را قرائت کردند.
در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین امینى محوریت موضوع سخنان خود را در حلقه صالحین، مرورى بر خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار دادند و گفتند: ایشان در سحرگاه ٢٣ آذر سال ۵۶ از سوى کمیسیون امنیت اجتماعى خراسان به سه سال تبعید در ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان محکوم شدند.
هدف رژیم از این اقدام قطع ارتباط ایشان با مردم و مبارزان و به دنبال آن، عدم توفیق ایشان در امر مبارزه و افشاگرى علیه حکومت بود اما ایشان به علت تعامل خوب و مناسب با اهل تسنن، اشتهار و محبوبیتى در میان مردم ایرانشهر پیدا کردند. وقوع سیل در ایرانشهر در ١١ تیرماه ۵٧ موقعیتى فراهم آورد تا ایشان با توجه به تجربیات پیشین (زمین لرزه جنوب خراسان) مدیریت تنها گروه امدادى را عهده دار شوند و با هماهنگى هایی که با روحانیون شهرهاى مختلف از جمله یزد و مشهد داشتند توانستند کمک هاى مردمى را از اقصا نقاط ایران جذب و بین سیل زدگان تقسیم کنند.
در ادامه جلسه استاد گرمه اى به تحلیل مسائل سیاسى روز پرداختند و محوریت سخنان خود را بر مسائل داخلى و مسائل افغانستان و داعش قرار دادند و گفتند: اهتمام دشمنان انقلاب اسلامى این بود که در سالگرد چهلمین بهار انقلاب اسلامى، کشور را به آشوب بکشانند و به قول خودشان انقلابى بر الگوى زمانى انقلاب اسلامی بر پا کنند که خوشبختانه از آنجائی که خدا همواره حامى این انقلاب بوده و هست و با هشیارى مردم این توطئه در نطفه خفه شد و تمام عوامل آن نیز دستگیر شدند.
در ادامه آقاى رجبى از حاضران خواستند که جلسه مشترک مسئولین سازمان بسیج اساتید استان و رئیس محترم دانشگاه جامع علمى کاربردى با اعضاى شوراى مرکزى کانون بسیج اساتید را مورد بررسى قرار داده و اعضا نیز پیرامون جلسه مذکور نظرات خود را ارائه کردند.
در پایان جلسه مقرر گردید که اردوى خانوادگى شوراى مرکزى کانون در ایام دهه فجر برگزار گردد.
جلسه در ساعت ٧/٣٠ با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و آله و سلم پایان پذیرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *