جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی در روز چهارشنبه ۲ اسفند ماه ساعت ۶ صبح در محل سالن جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با تلاوت آیات نورانی کلام الله مجید و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم برگزار گردید.

در ابتدای جلسه آقای رجبی ضمن خوشامدگویی و تسلیت شهادت بانوی اسلام حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها دستور جلسه را قرائت کردند. در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین امینی محوریت موضوع سخنان خود را در حلقه صالحین، تفسیر سوره کوثر قرار دادند و گفتند: باید  هرکاری را با ذکر بسم الله الرحمن الرحیم آغاز کنیم تا آن کار به غایت کامل شده و به اتمام برسد و برای هرکاری که قرار باشد در آینده اتفاق بیافتد باید واژه انشاءالله گفته شود چرا که همه کارها به مشیت خداوند یگانه است. این سوره در اواخر سال اول رسالت نازل شده و با اینکه حجم سوره خیلی کوتاه است، در عوض نام آن دلالت بر بلندترین ها می کند. بیش از نیمی از آیات و سوره های نازل شده در سال اول بعثت خطاب مستقیم به شخص رسول است تا ایشان را با تلقین و تذکروتعلیم برای گام های بلندتر آینده آماده سازد.

ضمیر متکلم جمعی “نا” ( در انا اعطیناک به جای انی اعطتیک) دلالت بر نقش عوامل متعددی ( از جمله فرشته وحی و گیرنده آن ) در اعطای کوثر با مشیت الهی می کند.

در قرآن می آید ؛ پیغمبر، ما به تو کوثر عنایت کردیم. کوثر معانی فراوانی دارد ولی در اینجا چون حضرت خدیجه مال کثیر داد و خیر کثیر گرفت واژه را معنا کردند به حضرت فاطمه سلام الله علیها. پیغمبر ما به تو فاطمه را دادیم و فاطمه پیش ما خیلی عزیز است به همین دلیل قرآن می گوید انا اعطیناک الکوثر و چون این عطیه خیلی عظمت دارد واژه با جمع آورده می شود.

در ادامه جلسه استاد گرمه ای به طرح مسائل سیاسی روز پرداختند و محوریت صحبت های ایشان بر وقایع روزهای اخیر مربوط به دراویش گنابادی قرار دادند

ایشان گفتند: ماجرا از این قراربود که دو نفر سارق اتومبیل دستگیر می شوند که از دراویش گنابادی بودند بعد از دستگیری هم کیشان آنها تقاضای آزادی این دو نفر را داشتند و در نهایت به درگیری و بوجود آمدن حوادثی منجر می گردد.

قدرت گرفتن این فرقه به زمان قبل از انقلاب و به دوران پهلوی بر می گردد که تعدادی از وزرای کابینه هویدا، در آن زمان از دراویش بودند مانند دکتر اقبال رییس شرکت نفت که جزو سران دراویش بود. اصل ماجرای فرقه و فرقه سازی ماجرای انگلیسی است و این ها خود را منتسب به شاه نعمت الله ولی می کنند که در قرن هشتم زندگی می کرده و انسان وارسته ای بوده و نیز خود را منسوب به حضرت علی علیه السلام می دانند در صورتیکه فاصله از زمین تا آسمان است و معتقدند که فرقه ناجی هستند.

این فرقه انسجام زیادی با هم دارند و ثروت زیادی در دوران پهلوی بدست آوردند و انحرافات شدیدی در روابط اجتماعی و مذهبی دارند و با تحریک و تقویت عوامل انگلیسی به چنین خشونت هایی بر خلاف ظاهر آرام شان دست می زنند.

در ادامه جلسه دکتر رشیدی برنامه سال ۹۷ معاونت علمی پژوهشی کانون را برنامه ریزی برای همایش و کنگره علمی پژوهشی با موضوع ارتجاع پیشنهاد کردند که در نیمه دوم سال ۹۷ اجرا گردد و مقرر گردید پروپوزال این طرح توسط دکتر رشیدی تهیه و تنظیم و تا قبل از پایان سال ۹۶ ارایه گردد.

و همچنین استاد گرمه ای بر اساس طرح ایجاد اندیشکده ؛ اندیشکده بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی را پیشنهاد دادند.

همچنین مقرر گردید که اردوی خانوادگی تفریحی و بصیرتی اعضای شورای مرکزی کانون در روز جمعه ۱۱ اسفند ماه برگزار گردد.

در ادامه جلسه واحد خواهران بسیج اساتید نیز طرح یک کارگاه آموزشی در حوزه سواد رسانه ای  را ارایه دادند و مقرر شد  نشست سازمانی بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی و مسئولین دفاتر مراکز آموزشی در ابتدای سال ۹۷ برگزار گردد.

جلسه در ساعت ۸ با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *