جلسه شوراى مرکزى کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى استان خراسان رضوى در ساعت ٧ صبح روز چهارشنبه ١٧ مرداد ماه ۱۳۹۷ در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان رضوى با تلاوت آیات نورانى قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلى الله علیه و آله و سلم برگزار گردید.

در ابتداى جلسه آقاى رجبى ضمن خوشامد گویی و تبریک ایام دحوالارض و روز خبرنگار به اعضاى کانون ،دستور جلسه را قرائت کردند.

و سپس حجت الاسلام و المسلمین امینى آیه شریفه ٧٢ سوره احزاب را محور بحث حلقه صالحین قرار دادند و گفتند: در این آیه شریفه انسان عهده دار امانت الهى شده است، امانتى که آسمان ها و زمین و کوهها بدلیل ناتوانى وجودى از تحمل و قبول آن سر باز زدند و این مقام بلندى براى انسان محسوب می شود ولى انسان با ندیده گرفتن چنین امتیاز عظیمى بسیار ظالم و جاهل است.

ایشان در ادامه با اشاره به امانتهای مختلف گفتند، یکى از این امانت ها، این انقلاب است که به پاس خون شهدا ایجاد شده و کسانى که راه را انتخاب کردند مى بایست الان هم بر همان راه ثابت قدم باشند. به خاطر داشته باشیم که دشمن دندان تیز کرده و اگر هر کدام از ما امید را از جامعه بگیریم، خیانت کردیم. ما به اندازه اى که توان داریم مسؤولیت هم داریم، ما صاحب این انقلاب هستیم و باید همیشه هوشیار و در صحنه بمانیم.

در ادامه جلسه استاد گرمه اى به بررسى مسائل سیاسى روز پرداختند و گفتند که ما در یک جنگ تمام عیار هستیم و ریشه تمام مشکلات در کشور مسائل اقتصادى است و به همین جهت از ده سال پیش مقام معظم رهبرى نسبت به این مهم توجه خاص داشتند و نامگذارى هر سال، مبین آینده نگرى ایشان می باشد. از آنجائیکه دشمن در درون کشور ماست و به خارج از کشور مربوط نمى شود تنها، استکبار جهانى از این فرصت به دست آمده نهایت استفاده را مى برد، بنابراین هوشیارى هر یک از ما تنها راه مبارزه در این جنگ اقتصادى ست. ایجاد اندیشکده بسیج اساتید پایگاهى است که توان مقابله و مبارزه را در این شرایط قوى تر میکند.

در ادامه جلسه آقاى رجبى پیشنهاد طرح «چهل سالگى انقلاب» را در شرایط فعلی جامعه براى شناساندن و تثبیت موقعیت حساس کنونى مطرح کرده و از اعضای شورای مرکزی کانون خواستند که در این خصوص ارائه شیوه نمایند.

در پایان جلسه مقرر گردید بهترین زمان جهت اجرای جلسات شوراى مرکزى کانون توسط دبیر محترم شورا بررسی و در جلسه بعدی نتیجه گیری شود.

جلسه در ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه با ذکر صلوات پایان یافت.

  مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *