جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوى در ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ٢١شهریور ماه در محل موسسه آموزش عالی خراسان با تلاوت آیات نورانی کلام الله مجید و ذکر صلوات بر محمد صلى الله علیه و آله و سلم برگزار گردید.
در ابتدای جلسه آقای رجبی ضمن خوشامدگویی و تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران باوفایشان، دستور جلسه را قرائت کردند.
در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین امینی محور بحث حلقه صالحین را درس هایی از کربلا قرار دادند و گفتند: اولین درسی که از واقعه کربلا می گیریم بحث اهمیت نماز است. در بعد از ظهر روز تاسوعا زمانی که سپاه دشمن به سپاه امام حسین علیه السلام حمله می کند امام با لحنی محبت آمیز به قمر بنی هاشم می فرمایند: جانم به فدای تو به سوی آنها برو و از آن ها مهلت بخواه تا امشب را صبر کنند و جنگ را به فردا بیندازند تا بتوانیم امشب قدری نماز و قرآن بخوانیم.
نماز دو خاصیت بزرگ دارد:
الف) نماز پرواز معنوی است به سوی خالق یکتا
ب) دگرگرایی نماز است.
قبل از اقامه نماز، نمازگزار میبایست به پاکی آب وضو و مکان وضو و خواندن نماز که غصبی نباشد دقت داشته باشد و وقت نماز را نیز رعایت کند.
نمازگزار وقتی وارد نماز میشود به یاد خداست ولی قبل از آن خدا توفیق خواندن نماز را به نمازگزار عطا می کند و خداوند به یاد آن بنده است و لذاست که می فرماید: و لذکر الله اکبر و یاد خدا بزرگتر است.
در ادامه جلسه آقاى رجبى گزارشى از هجدهمین اجلاس سالانه بسیج اساتید کشور که با عنوان بسیج اساتید و آغاز دوره تمدنی انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران برگزار گردید را به سمع حاضران در جلسه رسانده و در ادامه گفتند وظیفه ما اساتید دانشگاه در برهه کنونی بسیار سنگین است و باید در حد توان در هدایت و روشنگری اطرافیان و خصوصاً جوانان کشور کوشا باشیم.
در ادامه اضافه کردند که جلسه ی شورای کانون ها روز پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه در محل سازمان بسیج اساتید استان برگزار میگردد و حضور اعضاى شوراى مرکزى در این جلسه داراى اهمیت مى باشد.
همچنین به دنبال مصوبه جلسه گذشته شورای مرکزی، حکمهای مسؤولیت مدیران کانون توسط آقای رجبی به آنها اعطا شد و آقاى دکتر نخچیان توسط آقای صادقی راد به عنوان عضو جدید شورا به اعضای حاضر معرفی شده و مقرر گردید از جلسه آینده ایشان نیز در جلسه شوراى مرکزى حضور یابند و همچنین مصوب گردید اعضای شورای مرکزی باید از مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی انتخاب گردند و دارای کد مدرسی فعال باشند.
در ادامه جلسه برنامه های هفته دفاع مقدس مطرح و نهایی گردید و فعالیت های زیر برای اجرا به تصویب رسید.
١. پنجشنبه ۵/۶/٩٧ جلسه بیان خاطرات دفاع مقدس توسط اعضاى کانون به همراه خانواده.
۲٫ برگزاری مراسم دعای ندبه با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین امینی در تاریخ ۶/ ٧ ٩٧ در محل مسجد و مجموعه فرهنگی حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف.
۳٫ بازدید از مجتمع آیه ها برای اعضاى بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی و خانواده ایشان.
۴٫ بازدید از منزل آقای دلبریان و استفاده از روایت گری ایشان.
۵. شرکت اعضای شورای مرکزی به همراه خانواده در مجموعه شبیه سازی اسلحه ها.
جلسه در ساعت ٨ صبح با صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم پایان گرفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *