۱

بیانیه های کانون

بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه

مهر ۱, ۱۳۹۷ در ۷:۴۷ ق.ظ توسط

کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان  رضوی به مناسبت آغاز سال تحصیلی که همزمان با هفته دفاع مقدس و ایام محرم الحرام شده است، بیانیه ای به این شرح صادر شد:

باسمه تعالی

حسین علیه السلام معلمی است که انسانیت قرنهاست در کلاس درس او، زانوی تواضع و ادب بر زمین زده و مشتاقانه، باورهای خود را با زاویه نگاهش تنظیم می­کند و زندگی شرافتمندانه را در مکتبش می­آموزد.

پس سلام بر حسین که قافله سالار کاروان کربلاست، سلام بر نینوا که محراب قبیله­ی عشق است و سلام بر حنجره­های ترک خورده که هر شب روبروی قبله انتخاب می­ایستد تا شاهد چشمک زدن ستاره­ها باشد و در سایه روشن ماه، چفیه­های رها شده در باد را به نظاره بنشیند.

و محرم آغاز این دلدادگی و عاشقی است که از قربانگاه منا سرچشمه گرفته و در عرفه، نجوای دلکش و جانفزای او را به گوش جان شنیده و در کربلا با بوسه بر حنجر بریده، شکل گرفته است.

و شاهدان و شهیدان ما به اقتدای این سردار همواره جاوید هستی و جلوه تابناک نور خداوند در قلب تاریک زمین، حماسه هشت سال دفاع مقدس را در این سرزمین الهی، رقم زدند و چون نامشان را به یاد او پیوند دادند، همانند او و برای همیشه جاودانه شدند چرا که به شیرینى و زیبایى مردن، هنرمندانه­ترین عملى است که یک نفر، در تمام ابعاد هستى خویش، مى­تواند به آن دست یابد. مرگ باورى و مرگ آگاهى، گشاده­ترین چشمانى است که مى­تواند رو در روى بیدارى و معرفت و آگاهى، بازگشاده شود و اینجاست که این گونه زیستن و آن گونه رفتن، هنرمندی محسوب می­گردد و در توصیف آن می­گویند: شهادت هنر مردان خداست.

و مهر ماه، هر سال آغاز آموختن و شروع حرکت قافله علم اندوزی و کسب دانش در سراسر کشور است که با جوانان مشتاق این مرز و بوم، افق­های تازه را در مسیر پیشرفت و بالندگی ترسیم می­کند و فردایی بهتر را نوید می­دهد.

شروع سال جدید تحصیلی و آغاز ماه مهربانی و مهرورزی که در ایام خجسته هفته دفاع مقدس است و امسال با عزای سرور و سالار شهیدان، حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام و یاران باوفای ایشان، همزمان و مقارن گردیده را به همه اساتید گرانقدر، دانشجویان محترم و مسؤولان، مدیران و همکاران توانمند دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، تبریک و تهنیت می­گوییم و از خداوند بزرگ، توفیق روزافزون همگان را در کسب علم و دانش و طی کردن مدارج تعالی و خدایی شدن، در تمامی مراحل زندگی خواستاریم.

کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی

بازدید: 12

+

۱ دیدگاه

  1. رضا جلالی کاسب www.hesabdary.com

    on مهر ۲, ۱۳۹۷ - پاسخ

    با سلام و احترام
    شروع سال جدید تحصیلی و آغاز ماه مهربانی و مهرورزی و ایام خجسته هفته دفاع مقدس بر تمامی عزیزان گرامی باد.
    رضا جلالی کاسب

دیدگاهتان را بنویسید