کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان  رضوی به مناسبت آغاز سال تحصیلی که همزمان با هفته دفاع مقدس و ایام محرم الحرام شده است، بیانیه ای به این شرح صادر شد:

باسمه تعالی

حسین علیه السلام معلمی است که انسانیت قرنهاست در کلاس درس او، زانوی تواضع و ادب بر زمین زده و مشتاقانه، باورهای خود را با زاویه نگاهش تنظیم می­کند و زندگی شرافتمندانه را در مکتبش می­آموزد.

پس سلام بر حسین که قافله سالار کاروان کربلاست، سلام بر نینوا که محراب قبیله­ی عشق است و سلام بر حنجره­های ترک خورده که هر شب روبروی قبله انتخاب می­ایستد تا شاهد چشمک زدن ستاره­ها باشد و در سایه روشن ماه، چفیه­های رها شده در باد را به نظاره بنشیند.

و محرم آغاز این دلدادگی و عاشقی است که از قربانگاه منا سرچشمه گرفته و در عرفه، نجوای دلکش و جانفزای او را به گوش جان شنیده و در کربلا با بوسه بر حنجر بریده، شکل گرفته است.

و شاهدان و شهیدان ما به اقتدای این سردار همواره جاوید هستی و جلوه تابناک نور خداوند در قلب تاریک زمین، حماسه هشت سال دفاع مقدس را در این سرزمین الهی، رقم زدند و چون نامشان را به یاد او پیوند دادند، همانند او و برای همیشه جاودانه شدند چرا که به شیرینى و زیبایى مردن، هنرمندانه­ترین عملى است که یک نفر، در تمام ابعاد هستى خویش، مى­تواند به آن دست یابد. مرگ باورى و مرگ آگاهى، گشاده­ترین چشمانى است که مى­تواند رو در روى بیدارى و معرفت و آگاهى، بازگشاده شود و اینجاست که این گونه زیستن و آن گونه رفتن، هنرمندی محسوب می­گردد و در توصیف آن می­گویند: شهادت هنر مردان خداست.

و مهر ماه، هر سال آغاز آموختن و شروع حرکت قافله علم اندوزی و کسب دانش در سراسر کشور است که با جوانان مشتاق این مرز و بوم، افق­های تازه را در مسیر پیشرفت و بالندگی ترسیم می­کند و فردایی بهتر را نوید می­دهد.

شروع سال جدید تحصیلی و آغاز ماه مهربانی و مهرورزی که در ایام خجسته هفته دفاع مقدس است و امسال با عزای سرور و سالار شهیدان، حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام و یاران باوفای ایشان، همزمان و مقارن گردیده را به همه اساتید گرانقدر، دانشجویان محترم و مسؤولان، مدیران و همکاران توانمند دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، تبریک و تهنیت می­گوییم و از خداوند بزرگ، توفیق روزافزون همگان را در کسب علم و دانش و طی کردن مدارج تعالی و خدایی شدن، در تمامی مراحل زندگی خواستاریم.

کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی

یک پاسخ به “بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *