صبح روز جمعه ۶ مهرماه ۱۳۹۷ و در آخرین روز از هفته گرامی داشت حماسه هشت سال دفاع مقدس، مراسم دعای ندبه با حضور تعدادی از اساتید بسیجی عضو کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی و مردم ولایتمدار در محل مسجد و مجموعه فرهنگی حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف، برگزار شد.

سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین امینی جانشین کانون بسیج اساتید دانشگاه بود که ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین و یاران باوفای ایشان و امام سجاد علیهم السلام، به یکی از آموزه های جریان عظیم کربلا اشاره نمودند.

ایشان اخلاص را بزرگترین و اولین درس عاشورا دانسته و سایر خصال و اوصاف حسنه موجود در این نهضت عظیم را منشعب از آن دانستند. ایشان اخلاص را سبب پذیرفته شدن تمامی اعمال معرفی کردند و به کارهایی که مسلمانان برای تعظیم شعائر اسلامی و این حماسه بزرگ انجام می دهند، توجه دادند که گاهی اطعام هزاران نفر اگر برای رضای خدا نباشد و برای چشم مردم باشد ذره ای ارزش ندارد ولی اطعام حتی یک نفر با غذایی ساده، دارای ارزش فراوان است.

حجت الاسلام و المسلمین امینی همین خالـص کردن کار را برای خداوند سبب ایجاد خصیصه توکل دانستند و با بیان نمونه هایی از دفاع مقدس (خصوصاً یکی از فرماندهان آن ایام که مشهور به جلال صلواتی بوده و در جاهایی که همه افراد دچار مشکل اجرایی می شدند ایشان با توصیه به فرستادن صلوات، بدون واهمه وارد آن کار شده و نتیجه مورد نظر را هم دریافت می کرده است) نتیجه گرفتند که خدایی فکر کردن و خدایی اقدام کردن سبب پیشرفت کار رزمندگان دلاور اسلام در هشت سال دفاع مقدس بوده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *