نشست صمیمی رؤسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان، مسؤولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان و مدیران کانونهای برگزیده بسیج اساتید استان با نماینده محترم ولی فقیه در استان خراسان رضوی، حضرت آیت الله علم الهدی صبح روز پنجشنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۹۷ در محل دفتر ایشان با تلاوت آیات نورانی قرآن مجید توسط مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم، برگزار شد.

پس از آن حجت الاسلام و المسلمین دکتر ترابی مسؤول نهاد نمایندگی دانشگاههای استان و آقای دکتر بذرافشان مسؤول سازمان بسیج اساتید استان، مطالبی را مرتبط با موضوع جلسه که هر ساله و در ابتدای سال تحصیلی برگزار می شود، مطرح نمودند و سپس رؤسای محترم دانشگاه های آزاد اسلامی، علوم پزشکی، صنعتی سجاد، علوم اسلامی رضوی، پیام نور استان، علمی کاربردی استان، صنعتی قوچان و فرهنگیان نقطه نظرات خود را در باره جلسه مطرح نمودند.

آیت الله علم الهدی در این جلسه ضمن تشکر از حضور افراد حاضر، مواردی را به این شرح ارائه نمودند:

دانشگاهها باید به دنبال رفع نیازهای جامعه باشند.

برنامه ریزی ناقص دانشگاهها در موضوع آموزش جوانان، آنها را طلبکار بار می آورد و آنها فکر می کنند چون مدرک تحصیلی دریافت کرده اند باید در جایی شاغل شوند و تا این نگاه اصلاح نشود تربیت نیروی انسانی تأثیرگذار نخواهد بود.

دانشگاه محل تربیت افراد نیست چرا که شخصیت فردی که وارد دانشگاه می شود، شکل گرفته و دیگر قابل تغییر نیست.

دانشگاه محل تضارب افکار و عقاید است و مسؤولان نباید از طرح موضوعات مختلف در زمینه های موجود نگران باشند.

ما در دانشگاه باید به دنبال ارائه فکر حاکم که اندیشه ای مسلط، صحیح و مثبت است باشیم و این فکر صحیح حاکم، سبب ساخته شدن افراد می شود.

مدیریتهای دانشگاه با کمک نهاد نمایندگی به دنبال پیدا کردن آن فکر حاکم، همکاری نمایند.

به این نکته توجه داشته باشید که دانشجویان تحت تأثیر اساتید خود هستند و این اساتید هستند که بر فضای عمومی دانشگاه تأثیرگذار هستند پس باید به این قشر بسیار بااهمیت توجه ویژه داشته باشید.

این جلسه به علت طولانی شدن و پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت ایشان، نیز ادامه پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *