به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی  نشست بصیرتی اساتید بسیجی به مناسبت سالروز حماسه ۹ دی ماه روز بیعت مجدد امت با ولایت در محل سالن اجتماعات مرکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی خراسان رضوی برگزار گردید، در این مراسم که اساتید بسیجی و دیگر اساتید دانشگاه های شهر مشهد شرکت کرده بودند حجت الاسلام و المسلمین نظافت یزدی ضمن گرامی داشت یوم الله ۹ دی که روز تجدید بیعت با آرمانهای انقلاب اسلامی و روز نامگذاری شده است، مطالبی به این شرح بیان کردند:

بصیرت جلوه هایی دارد که اصلی ترین جلوه آن دشمن شناسی است. تا دشمن را نشناسیم نمی توانیم از دوست حمایت کنیم، تا باطل را نشناسیم از حق نمی توانیم دفاع کنیم.

مولا امیر المومنین علیه السلام فرمودند تا حق را نشناسید نمی توانید اهل آن را بشناسید.

خداوند شیطان را برای شما دشمن معرفی کرده و فرموده او را دشمن خود بگیرید.

شیاطین دو دسته اند انس و جن؛ شیاطین انس یعنی امریکا و اسرائیل.

شیاطین جن را نمی توان شناسایی کرد بلکه از طریق انس است که مورد شناسایی قرار می گیرد.

قرآن می فرماید: آنها به یکدیگر وحی می کنند ولی فرشتگان هم به مومنان کمک می کنند و در میدان جنگ برای مؤمنان آرامش می آورند و از طرفی در دل دشمنان ترس می اندازند. این ترس باعث می شود انسان نتواند از استعدادهایش استفاده کند، امریکائیها با آن ناوهای هواپیمابرشان از قایقهای تندرو بسیجی ها می ترسیدند.

خداوند در قرآن کریم گاهی دشمن را دشمن خدا و گاهی دشمن مؤمنان معرفی می کند، چطور شیطان با خداوند دشمنی می کند در حالی که می داند نمی تواند با خداوند مقابله کند و لذا منظور از دشمنی اش، دشمنی  با خلق خداست.

برای همین است که می فرماید از شر شیطان به خداوند پناه ببرید، به خداوند پناه بردن از شر شیطان، پناه بردن به اهل البیت علیهم السلام است

به جنگ شیطان بروید تا او شما را مثل خودش نکند. چون شیطان تکبر کرد و غرور ورزید و دنبال آن است که شما را هم همین گونه کند.

بسیج اساتید باید در جذب توده ها و در جذب کسانی که انقلاب را ندیده اند، موفق باشد.

ما باید وارد جهاد تبیینی شویم، به این کار جهاد می گویند چون سخت است.

بهشت جای انسانهای فهمیده است  همان گونه که جهنم نیز جای انسانهای فهمیده است چون کسی امکان ندارد بدون شناخت و درک به جهنم برود آنها حق را درک کرده ولی لجاجت کرده اند.

در فتنه و جایی که شبهه وارد می شود شفاف سازی باید انجام شود و لذا امام سجاد در صحیفه می فرماید در این زمینه تلاش کنید

امیر المومنین دشمنان را دو دسته کرده اند دشمنان خودی و دشمنان غیرخودی.

راهبرد مقام معظم رهبری در موضوع فتنه آن است که انگشت اشاره را به سمت دشمن اصلی بگیرند و این یک راهبرد قرآنی است که مؤمنان را به مشترکات توجه می دهد. حتی به اهل کتاب می گوید بیایید برای کلمه ای که بین ما مشترک است (خداوند) تمسک کنیم

برای دشمن داخلی باید بر مشترکات تکیه کنید و از طرفی مواظبت کنید که این دشمنی زیاد نشود.

ولی دشمن غیرخودی همواره باید در مقابل دید شما باشد و اعداد (جمع آوری امکانات) و ارهاب (ترساندن) آنها را مورد توجه قرار دهیم حال در این وضعیت و پس از ترساندن آنها، اگر تقاضای مذاکره کردند، اقدام کنید.

در ادامه این مراسم آقای رجبی مدیر کانون اهم فعالیت های کانون بسیج اساتید دانشگاه را برای حاضران شرح داده و همچنین چشم انداز این کانون را تا پایان سال جاری به اطلاع اساتید حاضر رساند. وی با اشاره به موضوع چهل سالگی انقلاب اسلامی، فعالیتهای پیش روی کانون بسیج اساتید دانشگاه را برگزاری جلسات، کارگاهها و نشستهای تخصصی تبیین انقلاب اسلامی برای اساتید و در نتیجه دانشجویان دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *