جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه  جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی در ساعت ٧ صبح روز چهارشنبه ١٠ بهمن ماه  در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمى کاربردى استان، با تلاوت آیات نورانی کلام الله مجید و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلى الله علیه و آله و سلم برگزار گردید.

در ابتدای جلسه آقای رجبی ضمن خوشامدگویی به اعضای حاضر، دستور جلسه را قرائت کردند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین امینی در حلقه صالحین محور بحث خود را بر اساس حدیثى از پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله و سلم قرار دادند که می فرمایند: «هر کس مرا بعد از وفاتم زیارت کند مثل کسى است که در زمان حیات، مرا زیارت کرده است و هر کس مرا زیارت کند روز قیامت گواه و شفیع او خواهم شد.»

و ادامه دادند: رفتارهاى ما در جامعه تأثیرگذار است همانطور که آیت الله بهجت  گفتند اگر یک حرف من در امروز باعث شود که یک نفر در جا و زمان دیگر کشته شود، من در قتل آن شخص شریک خواهم بود و ما باید آگاه به گفتار و رفتارمان باشیم حتى در جایی که حرف حق را مى گوئیم باید مواظب تأثیر آن باشیم و شاید یکى از دلایل توصیه تقیه در اسلام همین امر باشد.

در ادامه جلسه استاد گرمه اى در تحلیل مسائل سیاسى روز گفتند: در آستانه چهل سالگى انقلاب اسلامى هستیم و زمانى انقلاب اسلامى به پیروزى رسید که دو قطب شرق و غرب در دنیا حاکم بود با دو رویکرد متفاوت سوسیالیستى و سرمایه دارى و هیچ کشورى خارج از این دو قطب نمى توانست قرار بگیرد. در این زمان جمهورى اسلامى با شعار نه شرقى و نه غربى به ظهور رسید و از تمام معاهداتى که با آن دو قطب داشت خارج شد و دست رد به سینه هر دو ابر قدرت زد. ایران براى امریکا به عنوان کمربند ایمنى در مقابل شوروى، بسیار داراى اهمیت بود. رشته کوه البرز و ادامه آن تا مرز افغانستان و از طرف دیگر تا آذربایجان دیواره سد مانند طبیعى بر سر راه شوروى محسوب میشد و آمریکا این ارتفاعات را با هزینه ایران تجهیز و مستحکم کرد و انتظار داشت که این کمربند اطمینان، بتواند ۴٨ ساعت در مقابل حمله شوروى مقاومت کند تا امریکایی ها به ایران برسند.

در چنین زمانى جمهورى اسلامى به قدرت رسید و با غرور و افتخار هشت سال جنگید که از نظر خیلی تحلیل گران، جنگ جهانى سوم را پشت سر گذاشت چرا که ابرقدرت ها در مقابل ایران از عراق حمایت کردند. در این چهل سال ما توانستیم دشمنان را مأیوس کرده و گستره انقلاب اسلامى را در منطقه توسعه دهیم و همان طور که مقام معظم رهبرى فرمودند، دشمنان اصلى انقلاب اسلامى در حال افول هستند و انقلاب اسلامى زمینه ظهور را مهیا مى سازد.

در ادامه جلسه آقاى رجبى در مورد فعالیت شوراى مرکزى در دهه فجر مباحثى را عنوان کردند و مقرر شد برنامه ای خاص این ایام و با حال و هوای چهل سالگی انقلاب اسلامی، تدارک دیده و اجرا شود.

این جلسه در ساعت ۸ و ۲۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلى الله علیه و آله و سلم به کار خود پایان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *