جلسه شوراى مرکزى کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى خراسان رضوى در تاریخ ۵ تیر ماه با تلاوت آیات نورانى کلام الله مجید و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلى الله علیه و آله و سلم در ساعت ۶ صبح در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمى کاربردى خراسان رضوى برگزار گردید.

در ابتداى جلسه آقاى رجبى ضمن خوشامدگویی دستور جلسه را قرائت کردند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین امینى در حلقه صالحین بحث خود را بر محور زندگینامه دکتر مصطفى چمران قرار دادند و گفتند: دکتر مصطفى چمران در سال ١٣١١ متولد شدند، تحصیلات خود را در مدرسه انتصاریه آغاز کرد و در دارالفنون و البرز دوران متوسطه را گذراند در دانشکده فنى دانشگاه تهران در رشته الکترو مکانیک فارغ التحصیل شد و در سال ۱۳۳۷ با استفاده از بورس تحصیلى شاگردان ممتاز به امریکا اعزام شد و با ممتازترین درجه علمى در دانشگاه برکلى، موفق به اخذ دکتراى الکترونیک و فیزیک پلاسما گردید.

ایشان از اولین اعضاى انجمن اسلامى دانشجویان دانشگاه تهران بود و در آمریکا هم با همکارى بعضى از دوستانش انجمن اسلامى دانشجویان امریکا را پایه ریزى کرد و از فعالان این انجمن هم به شمار میرفت تا اینکه به همین دلیل بورسیه تحصیلى شاگرد ممتازى وى از سوى رژیم شاه قطع گردید.

بعد از قیام خونین ١۵ خرداد سال ۴٢ به همراه بعضى از دوستانش رهسپار مصر مى شود و در مدت ٢ سال در زمان عبدالناصر، سخت ترین دوره هاى چریکى و جنگهاى پارتیزانى را مى آموزد و خود مسئولیت تعلیم چریکى مبارزان ایرانى را به عهده میگیرد.

و به همین دلیل رهسپار لبنان مى شود و به کمک امام موسى صدر حرکت محرومین و سپس جناح نظامى آن، سازمان “امل” را بر اساس اصول و مبانى اسلامى پى ریزى نمود.

دکتر چمران با پیروزى شکوهمند انقلاب اسلامى ایران به وطن بر میگردد و همه تجربیات علمى و انقلابى خود را در خدمت انقلاب مى گذارد. خاموش و آرام ولى فعالانه و قاطعانه به سازندگى مى پردازد و با شروع جنگ به جبهه میرود و در آنجا هم رشادت و شهامت وى نور امیدى در دل رزمندگان و همرزمانش ایجاد میشود.

دکتر مصطفى چمران به حق الگوى بسیار خوب و شایسته براى جامعه ما محسوب مى شود.

در ادامه جلسه استاد گرمه اى به بررسى مسائل سیاسى روز پرداخته و گفتند:

مقابله ایران در برابر امریکا به فرموده رهبر معظم انقلاب “مقاومت ” است. مقاومت به معنى صبر و پایدارى در برابر دشمن. اگر مقاومت نبود امروز در وضعیت لبنان و فلسطین و یمن تغییرات اساسى رخ میداد.

کشور ما در طول ٨ سال دفاع مقدس با عراق نه که با آمریکا مى جنگید و در مبارزه با داعش و طالبان نیز دشمن واقعى آمریکا بود، چرا که این نیروها از طرف امریکا حمایت مى شدند. تنها گزینه اى که ما را توانست زنده نگه دارد، مقاومت بود و این مقاومت ربطى به ادوات و تسلیحات جنگى ندارد بلکه ارتباط مستقیم به انگیزه ما براى مقاومت دارد. بنا به گفته نویسنده کتاب “هنر جنگ” روحیه در جنگ نقش مهم و موثرترى دارد و همین روحیه مردم ما در مقاومت باعث پیروزى مى شود.

در ادامه جلسه موضوع راه اندازی اندیشکده کارآفرینی مطرح شد و استاد گرمه اى شیوه اجرایى شدن این اندیشکده را براى اعضاى کانون تشریح کردند و مقرر شد که تا جلسه آینده افراد موثر و متخصص در این زمینه از سوى اعضاى کانون براى راه اندازى اندیشکده کارآفرینى شناسایی و معرفى گردند.

این جلسه در ساعت ۷:۴۵ دقیقه با ذکر صلوات پایان پذیرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *