جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ۲۳ مردادماه ۱۳۹۸ با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر شریف صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم در محل سالن جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی برگزارگردید.

در ابتدای جلسه آقای رجبی ضمن خوشامدگویی به حاضران و تبریک اعیاد خجسته قربان و غدیر، صورتجلسه را قرائت کردند.

در ادامه جلسه و در حلقه صالحین، حجت الاسلام و المسلمین امینی محور سخنان خود را بر توضیح در خصوص کارهای اخلاقی، ضداخلاقی و کارهای عادی و معمولی قرار دادند. کارهای اخلاقی کارهایی است که هرکس بپسندد و بشنود آن را تحسین کند. ایشان از قول استاد شهید مطهری روایت کردند، پطرکبیر امپراطور روسیه در ایام آخر عمر خود کنار ساحل ایستاده بود که قایقی در هم شکسته و جوانی در حال غرق شدن بود، پطرکبیر بلافاصله درون آب پرید و جوان را نجات داد ولی بر اثر سرما، ذات الریه گرفت و فوت کرد.

ایشان ادمه دادند جوانی در بیابان حرکت میکرد به افرادی رسید که سر سفره بودند از آنها تقاضای تکه ای نان کرد و در کنار سفره سگی نشسته بود. آنها لقمه ای آماده کرده و گفتند لقمه را بین تو و سگ پرتاب می کنیم هر کدام زودتر به لقمه نان رسیدید، نان مال اوست. جوان زودتر به تکه ی نان رسید ولی با خود فکر کرد که از حیوان انتظار کار خوب نیست ولی من انسانم بنابر این نان را به سگ داد.

همانطور که در آیه ۹ سوره حشر آمده «و کسانی از انصار که پیش از مهاجران، در سرای هجرت و ایمان (مدینه) جای گرفته اند کسانی را که به سوی آنان هجرت کرده اند دوست دارند و در سینه های خود نیاز و چشمداشتی به آنچه به مهاجران داده شده نمی یابند و آنان را بر خود ترجیح می دهند گر چه خودشان را نیاز شدیدی باشد و کسانی را که از بخل و حرصشان بازداشته اند اینان همان رستگارانند.

کارهای ضد اخلاقی کارهایی است که صدام بعد از اینکه بخشی از خاک میهن ما را اشغال کرده بود زنانی که خانه ی خود را در خرمشهر ترک نکرده بودند شهید و جنازه آن ها را عریان به تیر برق آویزان کرده بود آنچه که صدام انجام داده بود ضداخلاقی است و آنچه را دلیرمردان ما انجام دادند و با اینکه چندین نفر شهید شدند، در نهایت موفق شدند جنازه هارا پایین بیاورند.

در ادامه جلسه استاد گرمه ای به تحلیل مسائل سیاسی پرداختند و گفتند: بحث مقاومت بحث با اهمیتی است که نگاه دقیق و عمیق مقام معظم رهبری برای تبیین استراتژی مقاومت فرمودند مقاومت از دستورات اسلامی است به این خوبی جواب دادند و شاهد تحولات اساسی بر اساس مقاومت ملت هستیم.

تدابیر مقام معظم رهبری طوری رقم خورد که این اتحاد در مقابل غرب جواب داد و در صفوف دشمن شکاف عمیقی ایجاد کرد و در حال حاضر عربستان و امارات برای نزدیک شدن به ایران از یکدیگر سبقت می گیرند و این به دنیا نشان داد که ایران حرفی برای گفتن دارد. آثار این تغییر حرکت، برخورد سعودی ها با کاروان حجاج ایرانی در سال جاری بود که با گل و شیرینی و خرما از کاروان حجاج استقبال کردند.

امیدواریم این مقاومت اثرات خود را روی بقیه مناطق هم بگذارد، در سودان، قاره آفریقا، نیجیریه و … انشاء الله این اتحاد بتواند باعث وحدت جهان اسلام و پایه ریزی ظهور حضرت مهدی علیه السلام گردد. ورود به عرصه های الهی است که باعث قوام این مقاومت می گردد.

در ادامه جلسه آقای رجبی در خصوص برنامه ریزی نشست سازمانی اساتید بسیجی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان که قرار است در هفته دفاع مقدس برگزار گردد، مطالبی را مطرح نمودند و مقرر شد اعضای شورای مرکزی برنامه پیشنهادی خود را تا جلسه آتی اعلام نمایند. همچنین آقای اکبرپور به عنوان مسؤول پیگیری و برنامه ریزی این نشست تعیین شدند.

جلسه در ساعت ۷:۴۰ دقیقه با ذکر صلوات به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *