جلسه شوراى مرکزى کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى خراسان رضوى در ساعت ۶ صبح روز سه شنبه ٢ مهرماه ۱۳۹۸در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمى کاربردى استان با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلى الله علیه و آله و سلم و قرائت آیات نورانى کلام الله مجید برگزار گردید.

در ابتداى جلسه آقاى رجبى ضمن خوشامدگویی به حاضرین و تبریک هفته دفاع مقدس و فرا رسیدن بهار علم و دانش، دستور جلسه را قرائت کردند.

سپس حجت الاسلام و المسلمین امینى در حلقه صالحین، محوریت سخنان خود را بر روایتى از پیامبر گرامی اسلام «ص» در خصوص بر شمردن فضایل امیرالمؤمنین حضرت على علیه السلام به نقل از کتاب روضه المحبین قرار دادند و گفتند:

خداوند برای برادرم علی، فضائل بیشماری قرار داده است که اگر کسی از روی اعتقاد یکی از آن فضائل را بیان نماید، خداوند گناهان گذشته و آینده او را می بخشد، اگر کسی یکی از آن فضائل را بنویسد، تا هنگامی که آن نوشته باقی است، ملائکه برای او استغفار می کنند. اگر کسی یکی از فضائل آن حضرت را استماع نماید خداوند همه آن گناهانی را که از راه گوش انجام داده است می بخشد و اگر کسی به نوشته ای درباره فضائل علی (علیه السلام) نگاه کند، خداوند از تمامی گناهانی که ا ز راه چشم انجام داده است، درمی گذرد.

در ادامه جلسه، استاد گرمه اى در تحلیل سیاسى مسائل روز جامعه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفتند: در تاریخ هر نزاع و درگیرى را جنگ نمى دانند و در تاریخ سه هزار ساله ایران، هیچیک از جنگها به پیچیدگى و گستردگى و طولانى بودن، همتراز جنگ ایران و عراق نیست، تعداد شهداى دفاع مقدس و گستردگى مناطق درگیر و تعداد کشورهاى هم پیمان دشمن خود نشان دهنده این واقعیت است. صدام در ملاقات با برژینسکى در اوایل شهریور ۵٩ در مرز اردن، در این باور بود که جنگ ۶ روزه تمام میشود و به بهانه نواقص موجود در قرارداد ١٩٧۵ الجزایر و تصور ۶ روزه بودن جنگ، به ایران حمله کرد ولى تصور مقاومت مردم را نداشت و به یارى خدا و درایت فرمانده کل قوا و همت و غیرت مردم غیور ایران با سربلندى موفق و پیروز میدان شد. الگوى هشت سال دفاع مقدس واقعه کربلا و حماسه عاشورا بوده و در تاریخ بی نظیر است.

در ادامه جلسه، در مورد گردهمایی اساتید بسیجى دانشگاه جامع علمى کاربردى در ۵ مهرماه مباحثى از سوى اعضاى حاضر شوراى مرکزى مطرح گردید و مقرر شد:

۱٫  پیامک اطلاع رسانى از طریق سامانه پیامکى دانشگاه ارسال گردد.

۲٫ پیام دعوت از طریق شبکه هاى مجازى و سامانه پیامکى سازمان بسیج اساتید استان ارسال گردد.

۳٫  نامه اطلاع رسانى واحد خبر صدا و سیما توسط دانشگاه تنظیم و از طریق روابط عمومى ارسال گردد.

۴٫  پیگیرى دعوت از سخنران جلسه را استاد گرمه اى به عهده گرفتند.

۵٫  مجرى برنامه نیز با هماهنگى آقاى اکبرپور، آقاى ابراهیمى تعیین گردید.

۶٫ مقرر گردید معاونت های کانون وظایف خویش را در خصوص اجرای هر چه بهتر همایش با برنامه ریزی مناسب انجام دهند.

جلسه در ساعت ۷:۳۰ دقیقه با ذکر صلوات پایان پذیرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *