آقای دکتر تشکری رئیس محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی که در همایش سازمانی بسیج اساتید دانشگاه حضور پیدا کرده بودند در بیاناتی ضمن تقدیر و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، از تشکیل این جلسه تشکر کردند و به ۵ مهرماه روز شکست حصر آبادان اشاره نمودند.

ایشان ضمن بررسی عملیات شکست حصر آبادان به موقعیت و وضعیت کشور عزیزمان ایران در آن موقعیت زمانی پرداخت و در توصیف بسیج اساتید به این موضوع اشاره کردند که ویژگی بسیجی، اخلاص و معرفت دینی است.

آقای دکتر تشکری اولین فعالیت در بسیج را داشتن معرفت دینی و عشق به اهل بیت بیان نمودند و گفتند اگر این خصوصیات را نداشته باشیم، مطمئناً در کارمان موفق نخواهیم بود. این معرفت دینی و عشق به اهل بیت علیهم السلام بود که سبب توفیق رزمندگان ما در زمان دفاع مقدس شد و مطمئناً سلاح و امکاناتی که ما در اختیار داشتیم آنگونه مناسب و در حدی نبود که ما را به پیروزی برساند. این معنویت، اخلاص و محبت به اهل بیت بود است که ما را پیروز کرد.

آقای دکتر تشکری در مقایسه بین کشور ما و نظام سلطه گفتند: نظام سلطه به دنبال هدف قرار دادن پیشرانهای مردم و اعتقادات آنهاست. و در تعریف پیشران گفتند مثلاً اعتیاد در اثر فقر به وجود می آید، فقر در اثر مهاجرت، مهاجرت در اثر توسعه نیافتگی روستاها و این مشکل به خاطر بی توجهی به روستاها و این بی توجهی به دلیل نداشتن عدالت اجتماعی است و اگر ما عدالت اجتماعی را حل کنیم تمام آن مسائل که به دنبال آن می آمد، حل خواهد شد.

آقای دکتر تشکری با بیان خاطره‌ای از زمان دانشجویی خود، اشاره نمودند که در زمان فعالیت های دانشجویی هر چند که مسؤول یک مجموعه سیاسی بودم ولی اقدام به تأسیس دارالقرآن کردم چرا که معتقد بودم دانشجویان و جوانان ما باید با قرآن و معارف بلند این کتاب آسمانی، آشنا شوند و ما باید همواره دین شناس، خداشناس و قرآن شناس باشیم و وحی را توجه کنیم.

ایشان همچنین گفتند: تفاوت نظام سلطه با ما در این است که ما به دنبال آرزوها می رویم و نظام سلطه به دنبال تغییر دادن عقیده ها است و اینجاست که ما همیشه با عارضه ها درگیر می شویم و به همین خاطر از پیشران ها و اعتقادات غافل می شویم و نظام سلطه کار خودش را انجام می دهد.

آقای دکتر تشکری گفتند من هم خودم را یکی از شماها می دانم و به این عضویت افتخار می کنم و از شما خواهش می کنم که در مسائل معرفتی و عقیدتی اساتید کار کنید کسی که در بسیج و خصوصاً در بسیج اساتید فعال می شود همیشه در گروه های مرجع و درجه اول قرار دارد لذا باید معرفت و دین ما در حد خیلی بالایی باشد اگر این چنین باشد آنها می‌توانند دانشجویان را قانع کنند و باورها را به ایشان منتقل کنند.

ایشان با توجه به راه اندازی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در دانشگاه فردوسی خواستار راه اندازی این حوزه در دانشگاه جامع علمی کاربردی شدند و گفتند که در صورت این اتفاق، من اولین نفری هستم که در این کلاس ها ثبت نام خواهم کرد.

ایشان در ادامه گفتند با توجه به این که دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان رضوی حدود ۳ هزار مدرس دارد ولی تشکل خاصی غیر از بسیج اساتید ندارد لذا می خواهیم که کانون بسیج اساتید به مدیریت دانشگاه در سامان دادن اساتید و مدرسان دانشگاه کمک و یاری نماید چون این کانون در هر مرکز علمی کاربردی مجموعه و تشکیلات دارد و اینها سازماندهی شده و ساختارمند هستند لذا این مجموعه می تواند کمک شایانی را به مدیریت دانشگاه بنماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *