حجت الاسلام و المسلمین استاد سید هادی عظیمی استاد حوزه و دانشگاه که در گردهمایی سازمانی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی و در جمع اساتید بسیجی دانشگاه سخنران ویژه مراسم بودند، در سخنان خود به این موضوع اشاره کردند که اگر قرار باشد در راستای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و تمدن نوین اسلامی در این کشور کاری بشود مطمئناً باید در زمینه اعتقادات باشد. ما گاهی اوقات سؤالات، نظرات و مطالبی را از افراد میشنویم که متوجه می شویم برداشت و نگاه آن ها به مسائل اساسی دینی و اعتقادی دارای اشکال و ایراد است و اگر آن مشکل اعتقادی حل بشود خیلی از مسائل موجود که ما آنها را مشکل می دانیم مثل حجاب، ناهنجاری ها و برخوردهای نامناسب اجتماعی و رفتارهای دین گریزانه جوانان و غیر آن، حل می شود.

استاد سید هادی عظیمی از اساتید بسیجی خواست که در این عرصه وارد شوند و برای این مسائل به دانشجویان آموزش های لازم را ارائه نمایند ایشان بنای دین را مانند یک بنای مسکونی تشبیه کرد و گفت بنای دین مانند یک بنای ساختمانی است که دارای تمامی موارد موجود در یک ساختمان مسکونی مثل پایه، ستون، دیوارها، تزئینات و تجهیزات می باشد. ایشان از اساتید خصوصاً اساتید غیرمرتبط با مباحث دینی خواست که با این گونه موارد آشنا شوند و سپس نسبت به انتقال آنها به دانشجویان فعال شوند چرا که اگر این مطالب از زبان اساتید غیرمعارف گفته شود بسیار تاثیرگذار و مناسب تر خواهد بود.

ایشان گفتند ما باید مسائل اعتقادی و مسائل مرتبط با انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به گونه ای به نسل جدید و جوانان امروز منتقل کنیم که مخاطب به شناخت خوب و مناسب برسد تا این شناخت، سبب تصمیم گیری خوب و مناسب افراد گردد.

استاد سید هادی عظیمی ضمن تأیید سخنان آقای دکتر تشکری که ما بیشتر اوقات درگیر عارضه‌های موجود در جامعه هستیم گفتند: گاهی اوقات دشمنان برای پیشبرد کار خود، ما را به صورت تصنعی و ساختگی درگیر این گونه عارضه ها می کنند که از اصل موضوع و پایه اصلی کار خودمان که همان اعتقادات و باورها هست فاصله بگیریم و از آنها غافل شویم.

ایشان گفتند من برعکس خیلی از افراد که معتقدند جوانان امروز ما دین گریز شده اند، معتقد هستم جوانان امروز بسیار دین‌باور و آماده پذیرش مسائل دینی هستند چرا که نسل های گذشته، خیلی از باورها و اعتقادات را تقلیدی قبول می کردند ولی نسل امروز اینگونه نیست آنها ضمن پذیرش این مطالب، می‌خواهند دلیل و استدلال آن را هم بدانند و لذا ما باید این گونه مسائل را به صورت استدلالی و مناسب به او منتقل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *